انتشار:  پنج‌شنبه 27 شهریور 1399  ::  10:24   

مجوز ساخت پردیس دانشگاه کردستان در مریوان صادر شد

سرویس کردستان- نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از صدور دستور احداث پردیس دانشگاه کردستان در مریوان از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس  بر اساس خبری که ایرنا از قول نماینده مریوان و سروآباد در مجلس منتشر کرده است: وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، مجوز احداث پردیس دانشگاه کردستان در شهر مریوان توسط محمد غلامی وزیرعلوم اخذ شد.

بر این اساس در مکاتبه‌ای که با وزیر علوم،  تحقیقات و فناوری انجام شد  غلامی ضمن تایید دلایل و مستندات لازم به رییس دانشگاه کردستان دستور داد اقدام لازم برای احداث پردیس این دانشگاه در مریوان را انجام دهد.

 مریوان سومین شهرستان استان به لحاظ جمعیتی و هم مرز با اقلیم کردستان بوده و بیشترین مسافران اقلیم از مرز باشماق در این شهرستان تردد می‌کنند. با توجه به اینکه دانشجویان اقلیم کردستان تمایل زیادی به تحصیل در کشورمان دارند و اکنون پنج صدم دانشجویان دانشگاه کردستان از اقلیم هستند از طرفی کشورهای عربی،  ترکیه و آمریکا در حال جذب دانشجویان این منطقه هستند لازم است ما نیز در این زمینه بیشتر فعالیت کرده و زمینه جذب دانشجویان اقلیم را فراهم کنیم.

 پردیس بین المللی دانشگاه کردستان از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان است و هم اکنون ۱۱ هکتار زمین برای احداث این پروژه در مریوان در نظر گرفته شده و برای ساختمان این دانشکده نیاز به تعریف پروژه در ردیف تامین فضای اعتبارات تملک دانشگاه کردستان است.