انتشار:  پنج‌شنبه 27 شهریور 1399  ::  11:02   

رئیس پزشک قانونی پیرانشهر در گفتگو با کردپرس:

عاملان درگیری اخیر در پیرانشهر هنوز شناسایی نشده اند

سرویس آذربایجان غربی- رئیس پزشک قانونی پیرانشهر در خصوص درگیری اخیر در پیرانشهر که باعث قتل دو نفر شد، گفت: علی رغم شایعات مردمی، ضارب یا ضاربان این جنایت هنوز مشخص نشده و متواری هستند.   

پیمان حسن پور، رئیس پزشک قانونی پیرانشهر در خصوص آخرین جزئیات درگیری دو روز قبل پیرانشهر که باعث کشته شدن 2 نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر در یکی از روستاهای پیرانشهر شده بود، به خبرنگار کردپرس گفت: با انجام تحقیقات قضایی صورت گرفته و همچنین بازجویی های اولیه از افراد دستگیر شده مشخص شد که ضارب یا ضاربان درگیری روز سه شنبه ( 25 شهریورماه) در روستای "سیوه گده" پیرانشهر افرادی نامشخص و مجهول الهویه بودند.

 وی ادامه داد: در این درگیری 5 نفر سرنشین یک خودروی تویوتا بودند که در اطراف روستای "سیوه گده" از سوی افراد ناشناس مورد حمله مسلحانه قرار می‌گیرند و سپس مهاجم یا مهاجمان از محل متواری می شوند.   

حسن پور اضافه کرد: متأسفانه در این تیراندازی چند گلوله به ۳ سرنشین که در پشت خودرو سوار بوده‌اند برخورد کرده که متاسفانه ۲ نفر از آن‌ها که از ناحیه سر و شکم هدف تیر قرار گرفتند کشته شده و یک نفر دیگر نیز از ناحیه پشت زخمی می‌شود و دو سرنشین دیگر جلو سالم می‌مانند.

رئیس پزشک قانونی پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: بر اساس تقسیمات  قضایی صورت گرفته موضوع اتفاق افتاده در محدوده شهرستان مهاباد رخ داده است و ادامه روند قضایی پرونده به مسئولان مربوطه در شهرستان مهاباد واگذار شد.

 شایان ذکر است پس از این اتفاق ناگوار شایع شده بود که درگیری بین خود این افراد که به دنبال عتیقه جات و آثار باستانی بودند، صورت گرفته ولی بررسی‌های کارشناسی و شواهد موجود در محل حادثه نشان داد که این افراد از سوی افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته‌اند.

 همچنین پیکر دو جوان کشته شده در حادثه اخیر، دیروز تحویل خانواده‌هایشان شد و در پیرانشهر دفن شدند.