سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  12:59   

در دیدار با وزیر دفاع ایتالیا؛

تاکید مسرور بارزانی بر تداوم حمایت اقلیم کردستان از مصطفی کاظمی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار با وزیر دفاع ایتالیا، بر تداوم حمایت اقلیم از نخست وزیر عراق در راستای ایجاد ثبات در این کشور و حل اختلافات میان اربیل و بغداد تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، لورینتزو گورینی وزیر دفاع ایتالیا شب گذشته،  پس از دیدار با مقامات عراقی از جمله مصطفی کاظمی نخست وزیر در شهر بغداد پایتخت این کشور، وارد شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان شد و از سوی شورش اسماعیل وزیر پیشمرگ و فوزی حریری رئیس دیوان ریاست اقلیم مورد استقبال قرار گرفت.

وی امروز سه شنبه 8 مهر / 29 سپتامبر با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار و بر گسترش روابط دو جانبه و  ادامه پشتیبانی کشورش از اقلیم و نیروهای پیشمرگ، تاکید و ابراز امیدواری کرد، روند آموزش نظامی نیروهای پیشمرگ که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده، به زودی از سر گرفته شود.

سایت رسمی دولت اقلیم در این باره گزارش داد که دیدار مذکور با حضور قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم برگزار شده و مسرور بارزانی تاکید کرده که اقلیم به حمایت و پشتیبانی از مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق برای ایجاد ثبات در این کشور و حل اختلافات و مشکلات موجود میان اربیل و بغداد در چارچوب قانون اساسی عراق، ادامه می دهد.

وی همچنین حضور نیروهای ایتالیایی و ائتلاف جهانی را در عراق و اقلیم کردستان، ضرورتی مهم دانست.