سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  13:38   

در دیدار با وزیر دفاع ایتالیا؛

ابراز نگرانی نچیروان بارزانی از تهدید علیه هیئت های دیپلماتیک خارجی در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس  اقلیم کردستان در دیدار با وزیر دفاع ایتالیا، از تهدیدهای روی داده علیه هیئت های دیپلماتیک در عراق، توسط گروە های مسلح این کشور، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش کردپرس، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان امروز سه شنبه 8 مهر / 29 سپتامبر با ، لورینتزو گورینی وزیر دفاع ایتالیا و هیئت همراه وی دیدار کرد.

سایت رسمی ریاست اقلیم کردستان در این مورد گزارش داد که این دیدار با حضور شورش اسماعیل وزیر پیشمرگ اقلیم، انجام شده و طی آن، راهکارهای مقابله با شیوع ویروس کرونا،  وضعیت امنیتی عراق، تحرکات داعش و  تهدیدات گروههای مسلح در عراق علیه هیئت های دیپلماتیک و ائتلاف جهانی ضد داعش، مورد بررسی قرار گرفت.

دو طرف بر ضرورت تداوم  کار مشترک و فعالیت های ائتلاف جهانی ضد داعش در عراق برای از بین بردن داعش تاکید و اعلام کردند که اقلیم و عراق هنوز به کمک و حمایت ائتلاف جهانی برای مقابله با ترور نیاز دارند و گورینی از تداوم حمایت کشورش از عراق و اقلیم، خبر داد.

بارزانی با قدردانی از کمک های ایتالیا به اقلیم و به ویژه پارلمان این کشور برای تصویب ادامه فعالیت های نیروهای ایتالیایی در عراق و اقلیم، اعلام کرد که اقلیم کردستان با نگرانی تحولات امنیتی عراق و تهدیدهای روی داده از سوی گروه های مسلح این کشور علیه هیئت های دیپلماتیک خارجی در عراق را پیگیری می کند.

وی افزود که وظیفه هیئت های دیپلماتیک و ائتلاف جهانی در عراق، برای همکاری با این کشور و حمایت از آن، بسیار مهم و ضروری است و باید امنیت و سلامتی آنان حفظ شود و اقلیم کردستانی نیز حمایت کامل خود از اقدامات و راهکارهای مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق را برای مقابله با تهدیدات ادامه می دهد.

لازم به ذکر است که  لورینتزو گورینی وزیر دفاع ایتالیا شب گذشته،  پس از دیدار با مقامات عراقی از جمله مصطفی کاظمی نخست وزیر در شهر بغداد پایتخت این کشور، وارد شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان شد و از سوی شورش اسماعیل وزیر پیشمرگ و فوزی حریری رئیس دیوان ریاست اقلیم مورد استقبال قرار گرفت.

وی دیدار دیگری را نیز با مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم انجام داد.