سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  20:32   

وزیر فرهنگ اقلیم کردستان خواستار پیگرد قضایی یک کمدین بخاطر توهین به شیعیان شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان، با ارسال نامه رسمی به دادستانی کل اقلیم خواستار پیگیری قضایی علیه یک کمدین معروف اقلیم، به اتهام توهین به شیعیان شد.
 

به گزارش کردپرس، امروز سه شنبه 8 مهر /29 سپتامبر، وزارت فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان، به عنوان متولی امور هنری و نظارت بر محتواهای رسانه ای در اقلیم، طی نامه ای رسمی با امضای محمد محمد سعید وزیر فرهنگ، خواستار به جریان انداختن شکایتی رسمی علیه یکی از کمدین های معروف اقلیم معروف به حمکو، به اتهام توهین به مسلمانان شیعه مذهب شد.

در این نامه رسمی از دادستان کل اقلیم درخواست شده که و پرونده شکایت وزارت فرهنگ و جوانان و پیگیری قضایی علیه حمکو را به دلیل اینکه نامبرده در تصاویر ویدئویی به مسلمانان شیعه توهین و بی احترامی کرده، به جریان بیاندازد.

وزارت فرهنگ تاکید کرده که محتوای این ویدئو را مصداق بی احترامی به شیعیان دانسته و اعلام کرده که چنین رفتارهایی هیچ کمکی به جنبش های آزادیخواهی اقلیم کردستان نکرده و موجب بروز مشکل و مانع در روند همزیستی مسالمت آمیز طیف های مختلف در اقلیم می شود

لازم به ذکر است که کمدین نامبرده، در یک فیلم ویدئویی که در شبکه های اجتماعی اقلیم منتشر شده، به مسلمانان شیعه توهین کرده و این موضوع موجی از واکنش های منفی، نارضایتی و مخالفت را در میان کاربران این شبکه ها به وجود آورد.