سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 8 مهر 1399  ::  22:42   

علوم پزشکی کردستان دوباره هشدار داد: فاجعه در راه است

سرویس کردستان- معاون بهداشتی علوم پزشکی کردستان با اشاره به روند گسترش اپیدمی کرونا در کردستان نسبت به وقوع یک فاجعه در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی هشدار داد.

به گزارش کُرد پرس، دکتر ابراهیم قادری با بیان اینکه  متاسفانه روند افزایشی موارد بیماری در حال تداوم است و این روند در برخی از شهرهای استان از قبیل سقز، بانه، بیجار و سنندج نگران  کننده است، گفت:  در این موج چون تعداد زیادی از شهرهای استان همزمان درگیر خواهند شد، امکان خدمت رسانی و جابجایی امکانات بین شهرستان ها به شدت محدود است و در صورت عدم کنترل اپیدمی، یک فاجعه در راه خواهد بود.

قادری با بیان اینکه حالت انتشار شدید در ادارات، پاساژها، رستوران ها، مهمانی ها و عروسی ها و سایر اماکن با تهویه نامناسب و ازدحام، در حال اتفاق افتادن است، افزود:  در این فضاها، ده ها نفر همزمان مبتلا خواهند شد و حالت انفجاری به اپیدمی خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه  دانشگاه علوم پزشکی در حال آماده باش است، افزود: ضمن تشدید بازدیدها،  راه اندازی کارناوال های هشدار و آگاه سازی، افزایش قرنطینه های خانگی و افزایش مجدد ظرفیت تست های تشخیصی، از مردم و‌مسولین عزیز استدعا داریم دست به دست هم دهند و با رعایت دستورالعمل ها در اماکن و اصناف و همچنین استفاده مداوم از ماسک و تعطیلی دورهمی ها و مهمانی ها و جدی گرفتن هشدارها به کنترل سریع اپیدمی کمک کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت:  افراد علامتدار حتما تماس های فیزیکی خود با خانواده و دوستان را تا حداقل 10 روز قطع کنند که باعث گسترش بیماری نشوند. اقدامات پیشگیرانه را از همین امروز باید تشدید کنیم و فردا دیر خواهد بود. عملکرد مردم و مسولین در استان کردستان خوب بوده و نباید اجازه دهیم به دوران سیاه اپیدمی برگردیم و مجددا تعداد بسیار بیشتری از عزیزانمان را ازدست دهیم.