سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 24 مهر 1399  ::  12:11   

پیشنهاد امام جمعه ایلام:

کمیته امداد در ساخت محل اشتغال محرومان نیز ورود کند

سرویس ایلام - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار با رئیس کمیته امداد کشور گفت: کمیته امداد در کنار ساخت مسکن محرومان که در دستور کار دارد، به مقوله ساخت محل اشتغال و کسب و کار برای محرومان نیز ورود کند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار با عنوان اینکه کمیته امداد در زمینه ساخت مسکن نیز اقدامات جهاد گونه انجام داده و مشکل مسکن نیازمندان را به حداقل رسانده است، تصریح کرد: انتظار ما از امداد این است در مناطق روستایی در کنار ساخت مسکن برای محرومان ساخت فضاهای اشتغال و محل کسب و کار را نیز در نظر داشته باشد.

وی با این مطلب که شکاف توسعه ای بین ایلام و سایر استانهای کشور بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: با اینکه دوری از مرکز و خسارت‌های جنگ ساله و عدم بازسازی کامل این استان در پس از جنگ محرومیت‌های این استان را مضاعف کرده است اما هم اکنون نیز توجه به این استان در حد انتظارات نیست.

کریمی تبار ادامه داد: خوشبختانه کمیته امداد از جمله دستگاه‌هایی است که حضور بسیار موفقی در استان ایلام دارد و خدمات این نهاد در زمینه ساخت و تأمین مسکن نیازمندان، اشتغال و کارآفرینی و خدمات حمایتی به خوبی مشهود است که نمونه آن افتتاح بیش از ۱۲۰ واحد مسکونی نیازمندان این استان در شهرستان‌های دهلران و چرداول در این سفر بود.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام تصریح کرد: به رغم محرومیت‌های زیادی که در این استان وجود دارد ظرفیت‌های بسیار خوبی نیز در این استان در زمینه‌های گوناگون وجود دارد که امیدواریم این ظرفیت‌ها با کمک مسئولان زمینه‌های توسعه این استان را سبب شوند.

کریمی تبار با عنوان اینکه امداد در زمینه‌های اشتغال در دورترین مناطق استان ایلام اقدام به کارآفرینی و تولید شغل برای نیازمندان کرده است، افزود: ایجاد شغل و درآمد هم اکنون مهم‌ترین نیاز مردم استان ایلام و خصوصاً قشر جوان است که امیدواریم کمیته امداد همچنان در این زمینه توجه ویژه ای به این استان داشته باشد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#امام جمعه ایلام، کریمی تبار
#دیدار با رییس کمیته امداد
#محل اشتغال محرومان
#شکاف توسعه ای ایلام