سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 25 مهر 1399  ::  13:10   

نماینده مهاباد در مجلس:

مشکل مدارس فاقد معلم در مهاباد حل شد

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ابتدای سال تحصیلی جدید برخی از مدارس مهاباد فاقد معلم بودند که با پیگیری های انجام گرفته مشکل نبود معلم در مدارس برطرف شد.

جلال محمودزاده با اشاره به مشکلات آموزشی در شهرستان مهاباد به خبرنگار کردپرس بیان کرد: متاسفانه در روزهای نخست بازگشایی مدارس در سطح شهرستان مهاباد، تعداد بسیاری از مدارس به ویژه در مقطع ابتدایی و مدارس زیر نرم، در بسیاری از روستاها فاقد معلم بودند

او ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی جدید ۲۵ مدرسه روستایی مهاباد که زیر نرم یعنی کمتر از پنج دانش‌آموز داشتند فاقد معلم بودند. اما با پیگیری هایی که از طریق وزارت آموزش و پرورش انجام دادیم و سوال‌هایی که از وزیر آموزش و پرورش در این خصوص در مجلس انجام شد. مشکل این مدارس نیز برطرف شد.

نماینده مهاباد گفت: در حالی که وزارت آموزش و پرورش موظف است در بخشنامه‌ای با معلمان حق التدریس که تک دوره‌ای بوده‌ و در آزمون نیز قبول شده اند قطع ارتباط کرده و همچنین معلمان نهضت حق التدریس قبول نشده در آزمون را لغو قرارداد کرده، حال آنکه تعداد بسیاری از کلاسها بدون معلم بوده و روند آموزش با مشکل رو به رو شده بود.

محمودزاده تصریح کرد: در پی پیگیرهای انجام گرفته در نهایت از معلمین نهضت و حق التدریس برای این مدارس به کارگیری شد و پس از صدور حکم این معلمان به روستاها اعزام شده و در حال حاضر هیچ کدام از مدارس ما در سطح شهرستان مهاباد بدون معلم نیستند./