سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 26 مهر 1399  ::  13:04   

تولید روزانه یک میلیون ماسک در منطقه آزاد ماکو/ صدور مجوز احداث کارخانه در یک روز

سرویس آذربایجان غربی- معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در حال حاضر در واحدهای تولیدی منطقه آزاد ماکو امکان تولید روزانه بیش از یک میلیون ماسک تولید می شود.

به گزارش کردپرس، ابراهیم جلیلی، با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حالیکه کرونا ویروس در جامعه به شدت در حال افزایش است، تولید ماسک های بهداشتی و مرغوب برای کمک به مدافعان سلامت و جلوگیری از ابتلا بیشتر مردم در واحدهای تولیدی این منطقه رونق گرفته و ۲۰۰ نفر هم در این واحدهای تولیدی مشغول بکار شده اند.

او ادامه داد: در حال حاضر ۵ کارخانه تولید ماسک تمام اتوماتیک با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد ریال در منطقه آزاد ماکو فعال هستند و این واحدها توانستند بخشی از نیاز منطقه و کشور را تأمین کنند.

به گفته جلیلی؛ این ماسک ها با کیفیت بسیار بالا و با استانداردها و مجوزهای بهداشت در منطقه تولید می شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در راستای تسریع و تسهیل در این زمینه سازمان منطقه آزاد ماکو در کمتر از یک روز مجوز احداث کارخانه و در کمتر از چند ساعت نیز مجوز بهره برداری از این واحدها را صادر می کند.

او تاکید کرد: در کنار حمایت سازمان منطقه آزاد ماکو برای صدور مجوزهای لازم، شبکه بهداشت و درمان هم بر تولید بهداشتی و با کیفیت این واحدها نظارت دارد .