سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 26 مهر 1399  ::  22:49   

کشته و ربوده شدن 12 نفر در استان صلاح الدین توسط افراد ناشناس

سرویس عراق و اقلیم کردستان – فرماندهی پلیس استان صلاح الدین عراق اعلام کرد اجساد هشت شهروند عادی از اهالی بخش الفرحانیه را که توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده بودند پیدا کرده است. از سرنوشت چهار نفر دیگر از ربوده شدگان، خبری در دسترس نیست.

به گزارش کرد پرس به نقل از ناس نیوز، سرلشکر قندیل الجبوری فرمانده پلیس استان صلاح الدین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای پلیس هشت جسد افرادی از اهالی بخش الفرحانیه از توابع شهر بلد در جنوب تکریت را پیدا کرده اند.

در بیانیه پلیس همچنین آمده است: از سرنوشت چهار نفر دیگر که همراه هشت نفر مذکور توسط افراد مسلح ربوده شده اند خبری به دست نیامده است.

از سوی دیگر، شبکه دجله عراق به نقل از کمیته اطلاع رسانی امنیتی این کشور، اعلام کرد فرماندهی عملیات مشترک عراق کمیته ای را برای تحقیق درباره این حادثه تشکیل داده است.

همچنین شورای امنیت ملی عراق با تشکیل جلسه اضطراری درباره جنایت الفرحانیه و حمله به دفتر حزب دمکرات کردستان در بغداد، تصویب کرد یک هیأت عالی رتبه امنیتی برای بررسی وضعیت منطقه از نظر امنیتی و همچنین ارزیابی نیروهای مستقر در منطقه و پیگرد مجرمان و ارائه گزارش فوری در این باره به فرمانده کل نیروهای مسلح به منطقه الفرحانیه ارسال شود.

این شورا در بیانیه ای اعلام کرد: مصطفی کاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد مسئولان امنیتی و نظامی منطقه الفرحانیه به دلیل کم کاری در زمینه مسئولیت های امنیتی شان، مورد بازجویی و تحقیق قرار خواهند گرفت.