سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 27 مهر 1399  ::  08:33   

نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه:

مسئله کردها با عبدالله اوجالان حل می شود

سرویس ترکیه - نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه طی اظهاراتی حل و فصل مسئله کردها را در گرو مذاکره دولت با اوجالان اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، عمر اوجالان، نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه از حزب کردی دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به مسئله کردها در ترکیه عنوان کرد: «قبل از هر چیزی باید اعلام کنم که HDP یک حزب مشروع، قانونی و دموکراتیک در ترکیه است. این حزب اساس سیاست دموکراتیک در ترکیه به حساب می آید و برای حل و فصل مسائل موجود پیرامون دموکراسی، حقوق بشر و کردها خواستار حل و فصل آن از راه های دموکراتیک است».

به نوشته روزنامه اورنسل، وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «ما مسئله کردها را در میز مذاکرات و از راه های دیالوگ حل خواهیم کرد. در بین سال های 2013 - 2015 با عبدالله اوجالان و در زندان امرالی یک میز مذاکره ایجاد شد. دولت نیز به خوبی می داند که حل و فصل مسئله با چه کسی امکان پذیر است. هر چه سریعتر باید با اوجالان به عنوان مذاکره کننده اصلی مسئله کردها ارتباط برقرار کردن و این مسئله را از راه های دموکراتیک حل و فصل کرد. زیرا مسئله کردها تنها با اوجالان حل خواهد شد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها