انتشار:  دوشنبه 28 مهر 1399  ::  00:14   

تماس دولت اقلیم کردستان با نمایندگی کشورها در اربیل درباره حمله به دفتر حزب دمکرات

سرویس عراق و اقلیم کردستان-  مسئول روابط خارجی در دولت اقلیم کردستان اعلام کرد که درباره حمله به دفتر حزب دمکرات کردستان (پارتی) در بغداد با نمایندگی کشورهای جهان در اقلیم گفتگو کرده و این نمایندگان حمله مذکور را محکوم کرده اند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از ناس کورد، صفین دزه یی با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی تویتر، اعلام کرد که طی تماس های تلفنی با اکثریت نمایندگی و کنسول گری کشورهای جهان در اقلیم درباره حمله روز شنبه 26 مهر به دفتر حزب دمکرات کردستان (پارتی) در بغداد گفتگو کرده است.

مسئول روابط خارجی دولت اقلیم افزود که نمایندگان کشورهای جهان ضمن ابراز نگرانی و محکوم کردن این حمله خواستار آغاز فوری تحقیقات دقیق درباره آن شده اند.

همچنین گفت که این نمایندگان درخواست کرده اند که صلح اجتماعی و سیاسی و حقوق قانونی در منطقه حفظ شود.

 روز شنبه 26 مهر شماری از هواداران حشدالشعبی عراق پس از تجمع در مقابل دفتر حزب دمکرات در بغداد وارد این دفتر شده و ساختمان را به آتش کشیدند.

لازم به ذکر است که هوشیار زیباری وزیر دارایی و خارجه پیشین عراق و از مقامات ارشد حزب دمکرات، اخیرا در یک مصاحبه تلویزیونی درباره حمله موشکی اخیر به اربیل گفت: حمله به اربیل به این دلیل بوده است که برخی گروههای مسلح، اقلیم کردستان را دارای روابط نزدیک به آمریکا می دانند و همانگونه که داعش به اربیل و بغداد حمله می کرد گروههای مسلح، نیز به این دو شهر حمله می کنند.