سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 29 مهر 1399  ::  10:08   

تعطیلی دستگاه سنگ شکن کلیه بیمارستان سقز در سایه بی تفاوتی مسئولان / جلوگیری روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی از بازدید خبرنگاران

سرویس کردستان- دستگاه سنگ شکن کلیه بیمارستان امام سقز بعنوان تنها مرکز تخصصی در سقز و شهرستان های اطراف، که از آذرماه ۹۸ تعطیل شده و مشکلات زیادی برای بیماران بوجود آورده است، در حال انتقال از بیمارستان سقز به محل نامشخصی است.

به گزارش کردپرس؛ از زمان تعطیلی این مرکز، رسانه ها و شهروندان بارها از مسئولان مرتبط از جمله: دانشگاه علوم پزشکی کردستان و شبکه بهداشت سقز، فرماندار ویژه سقز، سازمان های بیمه ای، نماینده مجلس و سرمایه گذاران درخواست حل مشکلات مرکز سنگ شکنی سقز، جلوگیری از ادامه تعطیلی و خروج آن از این شهرستان نموده اند مطالبه ای که هیچ نتیجه ای نداشت.
از یک طرف دانشگاه علوم پزشکی بر اخذ تعرفه با خدمات دولتی با توجه به واقع شدن دستگاه در بیمارستان تاکید می نمایند، اما سهام داران می گویند تعرفه دولتی پاسخگوی هزینه ها و سرمایه گذاری آنان نیست و باید اجازه داده شود که با تعرفه خصوصی یا نیمه خصوصی فعالیت کنند.

این مرکز چند سال پیش در فضایی به مساحت ۱۰۰ متر مربع در بیمارستان امام توسط بخش خصوصی و با هدف ارائه خدمات به بیماران شهرستان های سقز، بانه، سردشت، بوکان، دیواندره و روستاهای تابعه ساخته و راه اندازی شد که علاوه بر سنگ شکنی قادر به تصویربرداری های دقیق نیز می باشد.
با تعطیلی مرکز سنگ شکنی سقز، بیماران کلیوی مجبورند به شهرهای تهران، تبریز، ارومیه و... مراجعه کنند که هزینه ها و مشکلات زیادی بدنبال دارد.

حالا برخی از سرمایه گذاران درصدد انتقال دستگاه سنگ شکن کلیه سقز به مقصد نامعلومی هستند، تا این شهرستان همچنان به طرف بی امکاناتی و محرومیت بیشتر پیش برود، شهرستانی که به لحاظ موقعیت تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی، اقتصادی و جمعیتی یکی از مهمترین شهرستان های شمال غرب است اما سال هاست با کم توجهی و تبعیض دست و پنجه نرم می کند.

گفتنی است امروز چند نفر از خبرنگاران سقز قصد پیگیری موضوع و بازدید از محل را داشتند که متاسفانه هیچ کدام از مسئولان شهرستان و استان از جمله مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان همکاری ننموده اند؛ جای تاسف است که روابط عمومی این نهاد کمترین شناختی از حوزه ارتباطات و قوانین مربوطه نداشته، زیرا ممانعت وی به همراه برخی دیگر از مسئولین مربوطه از حضور خبرنگاران، برخلاف قانون گردش آزاد اطلاعات و همچنین نقص حقوق شهروندی می باشد.