سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 29 مهر 1399  ::  11:30   

تدوام سود جویی ها در آذربایجان غربی/ کشف آرد احتکاری این بار در خوی

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگ کننده سپاه خوی گفت: با تلاش پاسداران سپاه خوی، ۱۷ تن آرد احتکار شده از یک انبار در خوی کشف شد.

به گزارش کردپرس، موسی جعفرزاده اظهار کرد: در پی گزارش های مردمی و با تلاش پاسداران گمنام امام زمان (عج) سپاه خوی ۱۷ تن آرد احتکار شده از یک انبار در خوی کشف شد.

او افزود: سودجویان و اخلال گران اقتصادی قصد داشتند این مقدار آرد را در فرصت مناسب خارج از شبکه توزیع، بفروش برساند که شناسایی و دستگیر شدند.

جعفرزاده با تقدیر از همکاری‌های دادستان و مقامات قضایی شهرستان تصریح کرد: در این زمینه ۲ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضائی شد و ۲ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه خوی برخورد جدی با افراد سودجو و اخلالگر در روند توزیع آرد در خارج شبکه در اولویت برنامه‌های پاسداران گمنام سپاه خوی اعلام کرد.

به گزارش کردپرس، با اختلاف فاحش قیمت آرد دولتی و سهمیه ایی، بحران نان دامنگیر آذربایجان غربی شد و این معضل به ایجاد صف های طولانی مردم جلوی نانوایی ها منجر شد.

تا کنون 4 انبار احتکار آرد یارانه ای، در ارومیه و15 تُن آرد خارج از شبکه توزیع در مهاباد و  ۲۰۵ کیسه آرد ۴۰ کیلویی از محتکران در نقده کشف و ضبط شده است.

در آذربایجان غربی دو برابر میانگین کشوری نانوایی وجود دارد و گفته می شود؛ همین موضوع دستگاه‌های نظارتی را با مشکل روبرو کرده است/