سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 29 مهر 1399  ::  11:58   

پیام دمیرتاش به حکومت ترکیه: توصیه می کنم بترسید!

سرویس ترکیه - دمیرتاش در یادداشتی با عنوان "توطئه علیه HDP با استفاده از کوبانی" با اشاره به محاکمه عوامل حکومتی در آینده بسیار نزدیک در ارتباط با این پرونده به حاکمیت سیاسی ترکیه هشدار داد.

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در یادداشتی با عنوان "توطئه علیه HDP با استفاده از کوبانی" نوشت: «حاکمیت سیاسی تصور می کند با انداختن مسئولیت حادثه وحشتناکی که خود دولت با چهار سازمان اطلاعاتی و ده ها نهاد امنیتی نتوانست آن را کنترل کند بر گردن یک حزب اپوزیسیون می تواند از مسئولیت آن شانه خالی کند؟ از این موضوع مطمئن باشید که عرصه برای شما به اندازه کافی تنگ شده است و به زودی در برابر دستگاه قضا حساب پس خواهید داد. توصیه من به شما این است: بترسید!. زیرا ما به ملت اعتماد داریم. به حق و خلق پناه می بریم.»
دمیرتاش در ادامه یادداشت خود که در روزنامه دیوار منتشر شده است با اشاره به دیداری که با احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه در خصوص این حوادث نیز داشت تأکید کرد: «شب 6 اکتبر در خصوص وخامت اوضاع در کوبانی و ضرورتی که این مسئله داشت به افکار عمومی توضیحاتی ارائه دادیم. در این نطق هم از ملت درخواست هوشیاری و درک حساسیت مسئله را خواستار شدیم و هم برای اولین بار از سیاست های حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) در این خصوص انتقاد و اعتراض کردیم. علی رغم هشدارهایی که هفته ها داده بودیم، حملات داعش شدت بیشتری به خود گرفته بود و این گروه تروریستی در آستانه به دست گرفتن کنترل مرز مرشد پینار در منطقه سوروچ قرار داشت. اولین و آخرین مرزی که می توانست کمک ها را به کوبانی بفرستد همین مرز در داخل ترکیه بود. در 1 اکتبر در دیداری که با داوود اوغلو داشتیم از ضرورت ارسال کمک به کوبانی از طریق ترکیه تأکید کردیم. این اقدام را هم از لحاظ صلح داخلی، هم ایجاد روابط خوب با کردها در بیرون از مرزهای ترکیه و هم در ارتباط با روند مذاکرات صلح یک اقدام تاریخی و مهم قلمداد کردیم. علی رغم قولی که حاکمیت در این دیدار داده بود با گذشت پنج روز هیچ اقدامی صورت نگرفت و ما شب 6 اکتبر نطق اعتراضی خود به حاکمیت را ایراد کردیم».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها