سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 29 مهر 1399  ::  12:17   

آغاز توزیع روزانه ۱۰ تُن مرغ منجمد در کردستان

سرویس کردستان- مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام کردستان گفت: توزیع روزانه ۱۰ تُن مرغ منجمد در این استان برای تعادل بخشی به قیمت این فرآورده پر مصرف غذایی در بازار آغاز شد.

به گزارش کُرد پرس،  فرزاد معاونی  با اشاره به افزایش قیمت مرغ اظهار داشت: این اداره کل برای تعادل بخشی به قیمت مرغ روزانه این میزان گوشت مرغ منجمد را از طریق شبکه های توزیعی ستاد تنظیم بازار در ۲۰ نقط از استان با اولویت فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های تعاونی روستایی و فروشگاه‌های تعاونی مصرف توزیع می‌کند.

وی افزود: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم کشتار روز در سطح بازار استان ۲۴۵ هزار ریال است که مرغ‌های توزیعی این اداره کل از قرار هر کیلوگرم ۱۵۰ هزار ریال در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

معاونی اضافه کرد: روزانه حدود ۱۱۵ تُن گوشت مرغ در استان مصرف می‌شود که شرکت پشتیبانی امور دام اکنون توزیع ۱۰ تُن از این میزان را در دستور کار خود قرار داده ضمن اینکه مرغ‌های منجمد توزیعی از محل مرغ خرید شده از مرغداران استان هنگام ارزانی است و اکنون در اختیار مصرف کنندگان در مناطق کمتر برخوردار شهرها قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: در سال جاری بدلیل بالا رفتن قیمت گوشت مرغ با توجه به افزایش قیمت نهادهای دام و طیور (کنجاله سویا) شرکت پشتیبانی امور دام استان در این نوبت ۳۶۰ تُن مرغ منجمد داخلی را در بین مصرف کنندگان توزیع خواهد کرد.

معاونی تاکید کرد: همچنین این اداره کل در هفت ماه منتهی به مهر سال جاری به منظور حمایت از بخش تولید ۲۰ هزار تُن کنجاله سویا را یه قیمت دولتی در بین مرغداران استان توزیع کرده این در حالی است که کل توزیع این نهاده در سال گذشته حدود ۲۱ هزار تُن بود.