انتشار:  سه‌شنبه 29 مهر 1399  ::  12:31   

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان مطرح کرد

خود درمانی در کرونا می تواند کشنده باشد

سرویس کردستان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: خود درمانی در موضوع کرونا و عدم مراجعه به موقع به پزشک می تواند جان بیماران را به شدت به خطر بیندازد.

به گزارش کُرد پرس، دکتر ابراهیم قادری با بیان اینکه  متاسفانه اخیرا مشاهده شده است که تعدادی از بیماران بدون مراجعه به پزشک، به خوددرمانی در منزل پرداخته اند، گفت:  درکمال تاسف برخی از بیماران با حال وخیم و رو به فوت به بیمارستان مراجعه می کنند.

وی افزود: این روند بسیار خطر ناک است و همانطور که بارها توصیه کرده ایم، همه افراد با شروع علایم می توانند در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و مشاوره دریافت کنند یا به مراکز ۱۶ ساعته یا اورژانس ها مراجعه کنند.

قادری افزود: علایم کرونا در ابتدا خفیف است و فرد آن را به عنوان یک بیماری شدید، جدی نمیگیرد لذا علایم کم کم تشدید شده و بعد از یک هفته تا ده روز شرایط بیمار‌وخیم خواهد شد و متاسفانه تعدادی موارد مرگ در بدو ورود به بیمارستان با همین وضعیت را داشته ایم. از مردم عزیز تقاضا میکنیم با شروع علایم، مخصوصا در شیفتهای صبح که درمانگاههای مراکز بهداشتی منتخب بسیار خلوت هستند ، و با آسودگی خاطر جهت تشخیص و درمان مراجعه کنند.