سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 4 آبان 1399  ::  14:51   

عضو هیئت رهبری ENKS:

نیروهای پیشمرگ روژ با حفظ نام در چارچوب ارتش دموکراتیک سوریه قرار خواهند گرفت

سرویس سوریه - عضو هیئت رهبری ENKS در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات کردهای سوریه از حضور نیروهای پیشمرگ روژ با حفظ نام در داخل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در صورت حصول توافق خبر داد.

به گزارش کردپرس، محمد اسماعیل، عضو هیئت رهبری شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) و مسئول دایره سیاسی حزب دموکرات کردستان سوریه در اظهاراتی با اشاره به آینده نیروهای پیشمرگ روژ و مسائل نظامی در مذاکرات کردهای سوریه عنوان کرد: «ارتش دموکراتیک سوریه یک سازمان نظامی است که نیروهای متفاوتی در داخل آن حضور داشته و تمامی آنان با اسامی خودشان در داخل این نیروها فعالیت می کنند. در صورت توافق، نیروهای پیشمرگ روژ نیز با حفظ نام خود در داخل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه حضور پیدا خواهند کرد».

به نوشته خبرگزاری KRDnews، وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «در صورت حصول یک توافق نیروهای پیشمرگ در مناطق کردی مسئولیت هایی دریافت خواهند کرد. نوع و شکل این مسئولیت ها نیز از سوی کمیته عالی نظامی تعیین خواهد شد. به دلیل حساسیت های موجود پیرامون مسائل نظامی، مرجع عالی تصمیم ابتکار عمل را در این خصوص بیشتر در اختیار کمیته عالی نظامی قرار خواهد داد. همان گونه که در اداره و مدیریت منطقه طرف ها دوشادوش هم حرکت خواهند کرد در خصوص مسائل نظامی نیز در کنار یکدیگر خواهند بود. ولی تا به این لحظه هنوز در خصوص جزئیات و جوانب موضوع مذاکره و بحثی صورت نگرفته است»

 

کد خبرنگار: 30102