سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 7 دی 1397  ::  15:02   

جیهان شیخ احمداعلام کرد:

استقبال ارتش دموکراتیک سوریه از ورود ارتش سوریه به منبج

سرویس سوریه - سخنگوی نیروهای کُرد - عرب تاکید کرد که از ورود نیروهای ارتش سوریه به منبج برای محافظت از آن استقبال می کنند چرا که ارتش ترکیه وارد هر منطقه ای شود هرگز از آن خارج نمی شود.

به گزارش کردپرس، جیهان شیخ احمد، سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه (SDF) بعد از ظهر امروز (جمعه) در واکنش به بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح این کشور مبنی بر ورود یگان های ارتش به شهر راهبردی منبج در شمال شرق استان مرزی حلب، اظهار داشت: ما از ورود ارتش سوریه به منبج برای محافظت از کشور پشتیبانی می کنیم چرا که ترکیه در هر جایی که قدم می گذارد، دیگر امکان ندارد از آن خارج شود.

شیخ احمد در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در این باره افزود: ما با دمشق برای بستن راه به روی ترکیه همکاری می کنیم و پس از آن نیز مسائل داخلی خود را با نظام حاکم حل و فصل می کنیم؛ ما و نظام حاکم یک خانواده و همانند پدر و فرزندانی هستیم که مشکلات داخلی خود را بدون دخالت دیگران حل و فصل می کنند.

سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه همچنین تصریح کرد: این توافق در رابطه با منطقه شرق فرات نیز صدق می کند؛ آن چه برای ما اهمیت دارد سرنوشت ملت است.

این در حالی است که پیش از صدور بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز احمد به اسپوتنیک گفته بود: ما سوری هستیم نه تُرک، مشکل ما با نظام حاکم است و آن را به صورت داخلی حل و فصل می کنیم؛ درهای ما برای گفت و گو باز است و با نظام حاکم نخواهیم جنگید؛ ما تنها علیه ترکیه و داعش جنگیدیم؛ ترکیه می خواهد فرآیند دموکراتیک ما در همزیستی با تمامی طیف های ملت را نابود کند در حالی که نظام حاکم مخالف این فرآیند نیست.

این در حالی است که پیشتر فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح در بیانیه ای تاکید کرده بود: مطابق با تعهد کامل ارتش و نیروهای مسلح به پذیرش مسئولیت های ملی خود در اعمال حاکمیت دولت بر هر وجب از خاک جمهوری عربی سوریه و در پاسخ به درخواست مردم در منطقه منبج، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح ورود یگان هایی از ارتش عربی سوریه به این منطقه و برافراشتن پرچم جمهوری عربی سوریه در آن را اعلام می کند.

در ادامه این بیانیه آمده بود: در راستای تاکید بر اهمیت همگرایی تلاش های همه فرزندان میهن در حفاظت از حاکمیت ملی، بار دیگر بر تصمیم خود برای نابودی تروریسم و اخراج همه متجاوزان و اشغالگران از خاک پاک سوریه تاکید می کنیم و نیروهای مسلح سوریه نیز امنیت کامل تمامی شهروندان سوری و افراد دیگر موجود در منطقه منبج را تضمین می کند.

پیش از آن نیز فرماندهی کل یگان های مدافع خلق (YPG) در بیانیه ای ضمن تاکید بر این که از نظر خاک، مردم و مرز بخشی از سوریه هستند، از دولت این کشور درخواست کرده بود تا نیروهای مسلح خود را برای کنترل منبج و دفاع از این منطقه در برابر تهدیدهای دولت ترکیه اعزام کند.

 

بیشتر بخوانید:

ارتش سوریه وارد منبج شد

درخواست YPG از دولت سوریه برای ورود به منبج و دفاع از این شهر در برابر تهدیدهای ترکیه

برچسب‌ها:
#سوریه
#ارتش دموکراتیک
#منبج
#ارتش سوریه
#ترکیه