سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 16 دی 1397  ::  11:15   

لیلا گوون به علت وخامت وضعیت جسمی در مراسم خاکسپاری مادرش شرکت نکرد

سرویس ترکیه - لیلا گوون، نماینده زندانی HDP در پارلمان ترکیه که در 59مین روز از اعتصاب غذای خود مادرش را از دست داد، به دلیل ضعف شدید جسمانی و عدم توانایی راه رفتن، از حضور در مراسم خاکسپاری مادرش صرف نظر کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، لیلا گوون، نماینده زندانی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان ترکیه در 59مین روز از اعتصاب غذای خود مادرش را از دست داد. بر اساس اطلاعات به دست آمده از زندان دیاربکر، لیلا گوون به دلیل عدم توانایی راه رفتن و وخامت وضعیت جسمانی، از حضور در مراسم خاکسپاری مادرش که در قونیه برگزار شده است خودداری کرد.

اخبار به دست آمده از وکلای لیلا گوون حاکی از وخامت اوضاع جسمانی این نماینده کرد ترکیه است که از 8 نوامبر 2018، برای شکستن حصر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در اعتصاب غذا به سر می برد.

لازم به ذکر است، دادستان جمهوری ترکیه در دیاربکر به درخواست وکلای لیلا گوون اجازه حضور وی در مراسم تشییع جنازه مادرش را صادر و این دستور را کتباً به زندان دیاربکر ابلاغ کرده بود ولی معاینات پزشکی صورت گرفته از گوون و مشاهده ضعف شدید، بی حالی، سرگیجه و حالت تهوع و همچنین عدم توانایی وی در راه رفتن مانع از حضور وی در این مراسم شد. گوون با توصیه وکلای خود در آخرین لحظه از حضور در مراسم خاکسپاری مادرش صرف نظر کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

دختر لیلا گوون: وضعیت جسمانی لیلا گوون بحرانی است

لیلا گوون در 55مین روز از اعتصاب غذا: سال 2019 سال آزادی و پیروزی مقاومت خواهد بود

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان