سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 18 دی 1397  ::  21:25   

شاهوز حسن، رئیس مشترک PYD:

احتمال حملۀ ترکیه جدی است/کردهای سوریه برای مقابله آماده اند

سرویس سوریه – رئیس مشترک PYD پس از دیدار ناتمام بولتون از ترکیه، احتمال حملۀ ترکیه به شمال سوریه را جدی ارزیابی کرد و اعلام کرد کردهای سوریه برای مقابله با حملۀ ترکیه آمادگی دارند.

به گزارش کردپرس، شاهوز حسن رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) اعلام کرد از اظهارات اخیر دولتمردان ترکیه پیدا است که این کشور برای حمله به شمال سوریه جدی است، اما کردهای سوریه برای مقابله با حملۀ احتمالی ارتش ترکیه و متحدانش به شمال سوریه آماده اند.

حسن در مصاحبه با اسوشییتدپرس گفت: «ما داریم برای مقابله با تهدید ترکیه از طریق مقاومت آماده می شویم.»

اظهارات رئیس مشترک PYD پس از آن بیان شد که جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده پیش از پایان برنامه هایش و بدون دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای گفتگو دربارۀ حملۀ احتمالی ترکیه به کردهای سوریه، آنکارا را ترک کرد.

حسن گفت امیدوار است نتایج سفر بولتون تا چند روز آینده مشخص شود. وی افزود کردهای سوریه با روسیه و حکومت سوریه در تماس هستند و می توانند مانند توافق ماه گذشته، که نیروهای سوریه وارد بخش هایی از منطقۀ منبج شدند، به یک توافق جدید دست یابند.

این مقام کرد سوری گفت: «تا این لحظه مداخلۀ نظامی ترکیه آغاز نشده است، اما فکر می کنم اگر اتفاق بیفتد، علاوه بر کارهای سیاسی و دیپلماتیک که می توانیم با همۀ طرف هاداشته باشیم، برای مقابله با آن آمادگی خواهیم داشت.»

اردوغان امروز، پس از آن که برنامۀ دیدار با بولتون را به هم زد، اعلام کرد کشورش همۀ آمادگی های لازم برای حمله به شرق فرات را انجام داده و این عملیات به زودی آغاز خواهد شد. او از حمایت آمریکایی ها از PYD و شاخۀ نظامیش، یگان های مدافع خلق (YPG)، انتقاد کرد و گفت این گروه ها تروریستی هستند و ترکیه برای نابود کردن آنها مصمم است.

 

بیشتر بخوانید:

چرا حملۀ ترکیه به شرق فرات حتمی است؟

جان بولتون بدون اتمام برنامه هایش آنکارا را ترک کرد

اردوغان: حمله به شرق فرات به زودی آغاز خواهد شد

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها