انتشار:  شنبه 6 بهمن 1397  ::  14:25   

با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام؛

مجموعه‌ی کامل شعرهای کُردی حشمت منصوری جشمیدی منتشر می‌شود

سرویس ایلام -  معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از انتشار مجموعه‌ی کامل شعرهای کُردی حشمت منصوری جشمیدی، شاعر ایلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، یونس قیطانی به کردپرس گفت: در راستای حمایت از فرهنگ و هنر اصیل و بومی استان و صیانت از داشته های ارزشمند هنری که از گذشتگان و نیاکان به ما رسیده است که هم جزء وظایف ذاتی و فرهنگی ما است و هم جزو اهداف و وظایف سازمانی این دستگاه است، کتاب مجموعه کامل شعرهای کُردی استاد حشمت منصوری جشمیدی از شاعران برجسته و توانمند کُردی سرا، به زودی چاپ و منتشر می شود.

افزود: کتاب ارزشمند شعرهای کُردی حشمت منصوری جشمیدی با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی هنری فراسوی فصل پنجم، با همکاری ظاهر سارایی نویسنده و شاعر برجسته استان و انتشارات «زانا» چاپ و منتشر خواهد شد.

قیطانی خاطرنشان کرد: این اداره کل در نظر دارد بر اساس وظایف سازمانی و در راستای صیانت از فرهنگ و هنر بومی و اصیل مردمان این دیار، سلسله برنامه های مستند سازی فرهنگ و هنر شفاهی و تحقیقات ارزشمند اهالی فرهنگ و ادب را مورد حمایت همه جانبه قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، استاد حشمت منصوری جمشیدی در  تاریخ ١٠ دی ١٣١٥ در ایلام به دنیا آمد، ایشان تحصیلات خود را در مقاطع تحصیلی تا دیپلم در ایلام گذراند و در سال ١٣٣٧ به دانشسرای تربیت‌معلم رفت و پس از فارغ‌التحصیلی به خدمت آموزش‌وپرورش درآمد و در سال ١٣٣٨ در دورترین نقاط استان ایلام به تعلیم و تربیت روستازادگان مشغول شد.

استاد منصوری در سال ١٣٧٣ از خدمت آموزش‌وپرورش بازنشسته شد. حشمت منصوری نامی آشنا در حوزه شعر کُردی ایلامی است که دغدغه اصلی وی انعکاس مسائل اجتماعی و محیط پیرامون در قاب مثنوی بوده است.

از ایشان تا کنون دو کتاب شامل گزیده اشعار منصوری و دیوان «به یان ده ئاسوو»(طلوعی در افق) منتشر شده  است. او علاوه بر ذوق بی‌نظیر شعری و ادبی دستی در دیگر زمینه‌های هنری چون نقاشی و مجسمه‌سازی نیز داشته است.

 این مجموعه کامل آثار اشعار حشمت منصوری جمشیدی به سعی و کوشش دکتر جلیل بهادری و توسط انتشارات زانا چاپ و منتشر می شود.