سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 4 فروردین 1398  ::  12:08   

مظلوم کوبانی در مراسم اعلام پیروزی در جنگ با داعش:

اداره خودگردان مناطق شمال و شرق سوریه را از دولت مرکزی خواستاریم

سرویس سوریه - مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه که در مراسم اعلام پیروزی بر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) سخنرانی می کرد در اظهاراتی با خطاب قرار دادن دولت مرکزی سوریه عنوان کرد: از دولت مرکزی سوریه می خواهیم مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه به صورت خودگردان اداره شود.

به گزارش کردپرس به نقل از کردستان 24، مظلوم کوبانی، فرمانده کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه که در مراسم اعلام پیروزی بر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) سخنرانی می کرد در اظهاراتی با خطاب قرار دادن دولت مرکزی سوریه عنوان کرد: از دولت مرکزی سوریه می خواهیم مناطق تحت کنترل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه به صورت خودگردان اداره شود.

وی در ادامه سخنان خود در پیامی به ترکیه نیز گفت: از حکومت ترکیه می خواهیم تا در امور داخلی سوریه دخالت نکرده و نیروهای خود را از سوریه خارج کند. ما از پیروزی پنج میلیون انسان با هویت ها و اقلیت های مختلف در شمال و شرق سوریه و آزادسازی 52 هزار کلیومتر از سرزمین های سوریه مفتخر هستیم.

کوبانی با اشاره به کشته شدن 11 هزار مبارز ارتش دموکراتیک سوریه در پنج سال جنگ با نیروهای داعشی تصریح کرد: در طول این روند 21 هزار نیروی ارتش دموکراتیک سوریه نیز زخمی شده اند. همچنین از حمایت های نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش در این روند نیز تشکر می کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه
#کردها