سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  09:56   

استعفای سه عضو رهبری یک حزب اسلامگرای منتقد در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سه تن از اعضای برجسته شورای رهبری حزب جماعت اسلامی (کومل) از احزاب منتقد در اقلیم کردستان، استعفا و خروج خود از این حزب را اعلام کردند.

به گزارش کردپرس، سایت خبری خندان گزارش داد که سعید هرکی و اسماعیل رسول و سلیم کویی، از اعضای برجسته شورای رهبری حزب جماعت اسلامی کردستان، با انتشار اطلاعیه ای از استعفا و جدا شدن خود از این حزب خبر دادند.

طبق خبر این سه تن، اعلام کرده اند که جماعت اسلامی علیرغم اینکه از احزاب اپوزیسیون و منتقد دولت اقلیم کردستان، محسوب می شود، اما به جای اینکه حزبی برای ایجاد عدالت و برابری و رفاه برای مردم اقلیم کردستان باشد؛ تبدیل به ابزار و وسیله ای برای تأمین منافع عده ای خاص گردیده است.

همچنین در اطلاعیه مذکور اشاره شده که حزب کومل در امور داخلی خود نیز قادر ایجاد عدالت و برابری نبوده و این عوامل موجب استعفای آنان شده است.

اعضای مستعفی رهبری کومل تاکید کرده اند که لازم است تمامی اعضای رهبری و کادرها و دیگر اعضا، تمام تلاش خود را برای رفع کاستی ها و ایجاد اصلاحات در حزب به کار گرفته و در مقابل وضعیت کنونی موضعی جدی اتخاذ کنند.

 این سه عضو کومل همچنین اعلام کرده اند که این حزب هیچ برنامه سیاسی و جامعی را برای خدمت به مردم اقلیم کردستان و رفع تبعیض ندارد و اجرای اصول اسلامی از جمله عدالت، برابری و شورا در این حزب فقط در حد شعار بوده به جای آن جناح بندی و انحصار طلبی در جماعت اسلامی رواج یافته و جناح با نفوذ در حزب، اهمیتی به جایگاه سیاسی، اجتماعی و دیپلماسی اربیل نداده  و اعضای حزب در اربیل با تبعیض و بی عدالتی مواجه هستند.

سعید هرکی و اسماعیل رسول و سلیم کویی، استعفای خود را به صورت رسمی به دفتر سیاسی حزب تحویل داده اند.

در ماه های گذشته در مقاطع مختلف نیز شماری دیگر از اعضای ارشد احزاب اسلامگرای اقلیم کردستان با اشاره به وجود کاستی هایی در این احزاب استعفای خود را اعلام کرده اند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#جماعت اسلامی
#کومل
#استعفا
#عدالت