سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  11:11   

عضو کمیسیون حقوقی پارلمان خبر داد؛

احتمال تعویق انتخابات شوراهای استانی عراق به آوریل 2020

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای کمیسیون حقوقی پارلمان عراق پیش بینی کرد که انتخابات شوراهای استانی این کشور به سال آینده میلادی موکول شود.

به گزارش کردپرس، سلیم همزه شوشکه ای، نماینده جماعت اسلامی کردستان در پارلمان عراق و عضو کمیسیون حقوقی پارلمان شامگاه جمعه در گفت و گو با بغداد الیوم اعلام کرد که احتمال دارد انتخابات شوراهای استانی این کشور به تعویق بیفتد و به جای سال جاری میلادی، نیمه نخست سال آینده برگزار شود.

شوشکه ای در این باره اظهار داشت: شاهد دخالت های سیاسی زیادی از سوی برخی فراکسیون های پارلمانی برای جلوگیری از تصویب اصلاحات پیشنهاد شده در قانون انتخابات شوراهای استانی هستیم.

این نماینده کُرد پارلمان عراق ضمن تاکید بر این که کشمکش میان جریان های سیاسی، انجام اصلاحات در قانون انتخابات شوراهای استانی این کشور را دشوار ساخته، پیش بینی کرد که انتخابات شوراها به تعویق بیفتد و در ماه آوریل سال آینده میلادی برگزار شود.

این در حالی است که پارلمان عراق سه هفته پیش بررسی نخست پیش نویس لایحه نخستین اصلاحات در قانون شوراهای استانی را در حالی به پایان رساند که اختلافات سیاسی میان فراکسیون های پارلمانی بر سر مفاد این قانون همچنان ادامه دارد.