سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  12:02   

الشرق الاوسط به نقل از یک مسئول امنیتی:

نیروهای عراقی در آستانه تامین کامل امنیت مرز مشترک با سوریه هستند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک مسئول امنیتی عراقی تاکید کرد که نیروهای کشورش در آستانه تکمیل طرح های خود برای تامین امنیت مرزهای زمینی مشترک با سوریه قرار دارند.

به گزارش کردپرس، روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط در شماره امروز (شنبه) خود از یک مسئول امنیتی عراقی نقل کرده که عملیات نیروهای کشورش برای تامین امنیت بیش از 600 کیلومتر مرز زمینی مشترک با سوریه چند ماه پیش آغاز گردید با این حال هنگام ارزیابی مشخص شد که نیازمند بازنگری در برخی مسائل و تکمیل آن در مناطق دیگری است که فرآیند تامین امنیت در آنها به طور کامل انجام نشده بود.

این مسئول عراقی که نام وی فاش نشده، در این باره اظهار داشت: طرحی که برای تامین امنیت مررزهای مشترک با سوریه در پیش گرفته شد، طی مدت اخیر موفقیت خود در زمینه توقف فرآیند عبور غیر قانونی از خاک سوریه به عراق و بالعکس را به اثبات رساند با این حال نیازمند افزودن برخی موارد دیگر است از جمله این که از تجهیزات بیشتری شامل دوربین و دستگاه های الکترونیکی استفاده شود و امنیت مناطق دیگری که مشمول طرح قبلی نشده نیز تامین گردد.

مسئول مذکور ضمن اعلام این که برخی مناطق در مرز عراق با سوریه نیازمند اتخاذ اقدامات بیشتری هستند، تصریح کرد: کار برای تامین امنیت مرزهای مشترک از جمله راه زمینی میان دو کشور به طور 100 درصد در جریان است و در حال حاضر نیز میزان تامین امنیت از 80 درصد بیشتر است.

این در حالی است که یک منبع امنیتی عراقی روز گذشته ضمن تاکید بر این که دولت این کشور در حال انجام هماهنگی با دولت سوریه برای تامین مرزهای مشترک دو کشور می باشد، گفته بود: امنیت مرز از سمت عراق به طور کامل تامین شده و بغداد در تلاش است تا همچنان امن باقی بماند حتی اگر در آن سوی مرز نیز تنش و درگیری روی دهد.