انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  13:07   

ورود روسای مجالس عربستان و کویت به بغداد برای شرکت در کنفرانس ثبات و توسعه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - روسای مجالس عربستان و کویت برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن، به صورت جداگانه وارد پایتخت این کشور شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، عبدالله بن محمد آل شیخ، رئیس مجلس شورای عربستان سعودی صبح امروز (شنبه) برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن، وارد فرودگاه بین المللی شهر بغداد شد و در بدو ورود نیز از سوی محمد حلبوسی و حسن کعبی، رئیس و نایب رئیس اول مجلس نمایندگان این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

حلبوسی و کعبی از مرزوق علی الغانم، رئیس مجلس امت کویت که پیش از ظهر امروز برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن، وارد فرودگاه بین المللی شهر بغداد شد نیز استقبال کردند.

این در حالی است که حموده یوسف صباغ، رئیس مجلس خلق سوریه نیز برای شرکت در کنفرانس مذکور شامگاه پنج شنبه در راس یک هیئت پارلمانی وارد پایتخت عراق شده و در بدو ورود نیز از سوی رئیس و نایب رئیس اول مجلس نمایندگان این کشور مورد استقبال قرار گرفته بود.

لازم به ذکر است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن یعنی ایران، ترکیه، سوریه، عربستان، کویت و اردن تحت عنوان "ثبات و توسعه" ظهر امروز در شهر بغداد برگزار می شود و قرار است شاهد سخنرانی روسای هیئت های پارلمانی شرکت کننده و صدور بیانیه پایانی در رابطه با مسائل دارای اهتمام مشترک باشد.

برچسب‌ها:
#عراق
#کنفرانس ثبات و توسعه
#روسای مجالس