انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  13:28   

افزایش فرصت های شغلی با فعالیت شرکت‌های خارجی در اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی مدیریت اداری منطقه گرمیان اقلیم کردستان، اعلام کرد که با فعالیت شرکت های خارجی در اقلیم و ملزم کردن آنان به استفاده از نیروهای کار داخلی اقلیم، فرصت های شغلی برای شهروندان افزایش می یابد.

به گزارش کردپرس، هوال ابراهیم در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که شماری از شرکت های خارجی نفتی، با انقعاد قرار دادهای قانونی با مقامات و نهادهای مربوطه در منطقه گرمیان اقلیم کردستان، فعالیت در حوزه نفت و گاز اقلیم را آغازکرده اند و در این قرار دادها به منظور افزایش فرصت های شغلی برای شهروندان اقلیم، شرکت های خارجی ملزم به استفاده از نیروهای کار محلی شده اند.

وی با اشاره به اینکه در استخدام نیروهای انسانی این شرکت ها شهروندان اقلیم در اولویت هستند، افزود که این امر موجب افزایش فرصت های شغلی برای ساکنان منطقه شده است.

سخنگوی مدیریت اداری منطقه گرمیان اقلیم کردستان، گفت که این شرکت ها بنا به دستورالعمل و قوانین ادارات منطقه فعالیت می کنند و مقامات این منطقه، در تلاش برای رفع موانع فعالیت آنان هستند.

همچنین گفت که چند شرکت خارجی نیز درخواست کرده اند که استخراج و صادرات گاز طبیعی این منطقه را آغاز کنند و مدیریت گرمیان نیز بر اساس قوانین اقلیم و با توجه به رزومه کاری و طرح های پیشنهادی این شرکت ها با آنان قرارداد همکاری امضا می کند.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نفت
#شرکت خارجی
#فرصت شغلی