انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  13:43   

احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی آذربایجان غربی وجود دارد

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در هفته اخیر با ریزش هوای سرد به منطقه افت دما بین ۶ تا ۸ درجه اتفاق می افتد و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی وجود دارد.

اردلان محمدپور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: از روز گذشته با ورود یک سامانه بارشی به آذربایجان غربی بارش باران در در بیشتر مناطق استان شروع شده که تا اواخر روز دوشنبه این روند به طور متناوب ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بیشترین فعالیت این سامانه برای روز دوشنبه پیش‌بینی شده و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور از انتظار نیست،لذا توصیه می‌شود تمهیدات لازم در این خصوص به کار گرفته شود.

 رییس هواشناسی مهاباد با اشاره به کاهش دمای هوا در هفته اخیر اظهار داشت: با توجه به ریزش هوای سرد به منطقه افت دما بین ۶ تا ۸ درجه اتفاق می افتد.

 محمدپور ادامه داد: به کشاورزان توصیه می‌شود در روزهای سه شنبه تا پنجشنبه تمهیدات لازم را برای مقابله با احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در نظر بگیرند.

 وی در خصوص میزان بارش در شبانه روز گذشته در استان گفت: خوی با ۲۳ میلی متر بارندگی پر بارش ترین شهر آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود و در جنوب استان هم سردشت با ۱۰ میلی متر بارندگی پر بارش ترین شهر بخش جنوبی استان بود.

 محمد پور بیان کرد: در این مدت ارومیه، ماکو و چالدران با صفر درجه سانتیگراد سردترین شهرهای استان و میاندوآب نیز با ۱۷ درجه سانتیگراد گرم ترین شهر آذربایجان غربی بود.