سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 31 فروردین 1398  ::  14:36   

روسای مجالس اردن و ترکیه برای شرکت در کنفرانس بغداد، وارد عراق شدند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - روسای مجالس اردن و ترکیه نیز وارد شهر بغداد شدند تا در کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن شرکت کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری المدار، عاطف الطراونه، رئیس مجلس نمایندگان اردن برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن، پیش از ظهر امروز (شنبه) در راس یک هیئت پارلمانی وارد فرودگاه بین المللی شهر بغداد، پایتخت این کشور شد و در بدو ورود نیز از سوی همتای عراقی خود محمد حلبوسی مورد استقبال قرار گرفت.

حلبوسی همچنین در حضور حسن کعبی، نایب رئیس اول و شماری از اعضای مجلس نمایندگان عراق از مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه و هیئت همراه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهر بغداد برای شرکت در کنفرانس مذکور، استقبال کرد.

این در حالی است که ساعاتی پیش از آن نیز عبدالله بن محمد آل شیخ، رئیس مجلس شورای عربستان سعودی و مرزوق علی الغانم، رئیس مجلس امت کویت برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن، به صورت جداگانه وارد فرودگاه بین المللی بغداد شدند جایی که حلبوسی و کعبی در استقبال آنها بودند.

حموده یوسف صباغ، رئیس مجلس خلق سوریه نیز به نوبه خود برای شرکت در کنفرانس بغداد، شامگاه پنج شنبه در راس یک هیئت پارلمانی وارد پایتخت عراق شده و در بدو ورود نیز از سوی رئیس و نایب رئیس اول مجلس نمایندگان این کشور مورد استقبال قرار گرفته بود.

لازم به ذکر است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، کنفرانس روسای مجالس عراق و کشورهای همسایه آن یعنی ایران، ترکیه، سوریه، عربستان، کویت و اردن تحت عنوان "عراق؛ ثبات و توسعه" بعد از ظهر امروز در شهر بغداد برگزار می شود جایی که قرار است شاهد سخنرانی روسای هیئت های پارلمانی شرکت کننده و صدور بیانیه پایانی در رابطه با مسائل دارای اهتمام مشترک باشد.

برچسب‌ها:
#عراق
#کنفرانس بغداد
#روسای مجالس
#همکاری پارلمانی