انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  11:15   

راه یابی اثر کارگردان ایلامی به جشنواره جهانی فیلم انگلستان

سرویس ایلام - فیلم داستانی «یک شاخه گل» ساخته «طالب رماوندی»، فیلم ساز ایلامی توانست به جشنواره جهانی فیلم  2019 Lift-Off در کشور انگلستان راه پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، رماوندی در گفت‌وگو با کردپرس گفت: این جشنواره علاوه بر شهر لندن در انگلستان در ۱۲ شهر مهم در نقاط گوناگون جهان همانند سیدنی، منچستر، ملبورن، آمستردام، برلین، تورنتو، توکیو، پاریس و نیویورک نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به فیلم داستانی یک شاخه گل گفت: این فیلم سال ۱۳۹۱ ساخته شده و افرادی چون میدیا آزادی، عنبرطلا مداحی و مصیب رستمی بازیگران بومی و اصلی فیلم هستند و توزیع کننده جهانی آن نیز کمپانی مورچه است.

رماوندی در خصوص موضوع و داستان این فیلم گفت: دختربچه ای ۸ ساله تلاش می کند در روز معلم برای استاد خود هدیه ای ببرد. او در نظر دارد شاخه گل روی قاب عکس مرحوم پدرش را برای این مناسبت ببرد که تنها یادگار پدر برای مادرش است.

او گفت: در کش و قوسهای داستانی این فیلم مادر با این تصمیم او مخالفت می کند اما به دخترش کمک می کند راهکار دیگری پیدا کند که در ادامه دختر به نگاه جدیدی می رسد.

به گزارش کردپرس، در طراحی پوستر رسمی این جشنواره جهانی، نمایی از فیلم یک شاخه گل (دختری با گلیم نقش برجسته) دیده می شود که نشان دهنده اهمیت این فیلم برای جشنواره مذکور است.