انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  11:52   

اکرم امام اوغلو در میتینگ بزرگ استانبول:

ایجاد درگیری میان باورها و دیدگاه های متفاوت سیاست نیست

سرویس ترکیه - اکرم امام اوغلو، شهردار کلان شهر استانبول که در میتینگ میدان مال تپه با هواداران خود دیدار کرده بود در اظهاراتی عنوان کرد: ایجاد درگیری میان باورها و دیدگاه های متفاوت سیاست نیست.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، اکرم امام اوغلو، شهردار کلان شهر استانبول که در میتینگ میدان مال تپه استانبول که با شعار "یک آغاز جدید برای استانبول" برگزار کرده بود در اظهاراتی عنوان کرد: اصلی ترین هدف سیاست خرسندی انسان ها است. در سیاست باید ابتدا این موضوع را در نظر گرفت و بر این اساس رفتار کرد. باورها و دیدگاه های هر کسی می تواند متفاوت باشد. ایجاد درگیری میان باورها و دیدگاه های متفاوت به هیچ عنوان نمی تواند سیاست نام بگیرد. سیاست نگاه به مسائل و مشکلات موجود از پنجره ارزش ها، جهان بینی، دیدگاه ها و باورهای خود و تلاش برای پیدا کردن راه حلی برای این مشکلات است. این درس را هیچ کس فراموش نکند؛ سیاست پیش از هر چیزی چاره یابی برای حل مسائل است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: تاریخ انتخابات 31 مارس 2019 میلادی به پایان رسیده است. ملت ترکیه از این انتخابات پیروز بیرون آمده است. هیچ کس فراموش نکند، در این کشور ملت هرچه بگوید همان می شود. به یاد بیاورید پدرمان [اشاره به مصطفی کمال آتاترک بنیانگذار جمهوری ترکیه] چه گفته بود: "حاکمیت بدون هیچ قید و شرطی از آن ملت است". من به هیچ عنوان سیاستمداری نخواهم بود که تفکری را که به نفع خودم است به ملت تحمیل کنم. بدون وجود حق، حقوق و عدالت انسان نمی تواند زندگی کند. در استانبول از این به بعد یک دموکراسی نسل جدید حاکم خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات