انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  12:48   

در پیامی خطاب به عادل عبدالمهدی؛

هشدار نماینده نینوا در پارلمان عراق نسبت به تکرار سناریوی تسلط داعش بر این استان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان استان نینوا ضمن تاکید بر نامناسب بودن وضعیت مناطق واقع در غرب این استان به دلیل اقدامات داعش، نسبت به تکرار سناریوی پنج سال پیش هشدار داد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، احمد مدلول الجربا، از نمایندگان استان نینوا در پارلمان عراق صبح امروز (دوشنبه) در پیامی خطاب به عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، هشدار داد که در صورت عدم اعزام نیروهای نظامی به غرب این استان مرزی، سناریوی مشابه حمله تروریست های داعش در سال 2014 میلادی تکرار خواهد شد.

الجربا در پیام خود در این باره آورده است: وضعیت مناطق غرب استان نینوا نامناسب است جایی که گروه تروریستی داعش اقدام به ربودن مردم کرده و برخی روستاهای شهرستان البعاج را هدف قرار داده و در نتیجه آن نیز، ساکنان برخی روستاها مجبور به فرار از مناطق خود شدند.

این نماینده پارلمان عراق ضمن تاکید بر این که طی روزهای اخیر فعالیت گسترده تروریست های داعش در مناطق غربی استان نینوا در شمال غرب این کشور آغاز شده و همچنان ادامه دارد، افزود: دلیل آن نیز نبود هیچ گونه نیروی نظامی وابسته به وزارت دفاع در شهرستان های البعاج و الحضر، بخش تل عبطه و فرودگاه ثری الگراح است.

در ادامه پیام الجربا همچنین آمده است: شهروندان عراقی به ویژه ساکنان استان نینوا در سال 2014 و به دلیل تسلط تروریست های داعش بر این استان، قربانیان زیادی دادند در حالی که تسلط آنها در آن هنگام، از مناطق غرب استان آغاز شد.

این نماینده پارلمان عراق در پایان نیز خطاب به عبدالمهدی تاکید کرد: اگر جنابعالی بی درنگ دستور اعزام نیروهای نظامی به مناطق مذکور را ندهید، سناریوی نزدیک به سناریوی سال 2014 در مناطق استان نینوا تکرار خواهد شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#نینوا
#داعش
#عبدالمهدی