انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  13:14   

رئیس مشترک HDP:

استراتژی HDP در انتخابات شهردرای ها روند سیاست ترکیه را تغییر داد

سرویس ترکیه - سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های ترکیه و استراتژی این حزب در این انتخابات گفت: استراتژی HDP در انتخابات شهرداری ها بسیار قوی و مهم بود و روند سیاست ترکیه را تغییر داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری های ترکیه و استراتژی این حزب در این انتخابات گفت: استراتژی HDP در انتخابات شهرداری ها بسیار قوی و مهم بود و روند سیاست ترکیه را تغییر داده است. ما دریافته ایم که مبارزه برای دموکراسی در ترکیه تنها با جبهه دموکراتیک در کشور امکان پذیر خواهد شد و در همین راستا تمام جناح های دموکراتیک کشور، کارگران و زنان را به مبارزه دعوت کردیم. این استراتژی طولانی مدت دموکراتیک HDP مطالبات ملت را تأمین کرده است. راهی را که بعد از این در پیش خواهیم گرفت بر اساس راهی که در گذشته به آن پایبند بودیم به وجود خواهد آمد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مهم ترین دلیل مشکلات سیاسی که در ترکیه به وجود آمده است اعمال حصر کامل علیه عبدالله اوجالان رهبر PKK از 5 آوریل 2015 میلادی است. در چهار سالی که بعد از آن تاریخ سپری کرده ایم حاکمیت سیاسی در ترکیه سازماندهی شده است و از این سازماندهی در راستای تقویت سیاست های فاشیستی استفاده کرده است. هر روز به یک قانون شکنی جدید دست زده و تمام ساختارهای دموکراتیک را تصفیه کرده است. در این دوران تلاش کرده اند تا سیاست دموکراتیک را در کشور خفه کنند. بزرگ ترین ظلم نیز در این روند به HDP و مردم کرد شده است. HDP و مردم کرد در این چهار سال اخیر علیه حصر مبارزه بزرگی را انجام می دهند. زیرا باور داریم اگر قرار باشد ترکیه از این حصر و سیاست های جنگ طلبانه رهایی پیدا کند، در سایه مبارزات مستمر ما امکان پذیر خواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات