انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  13:24   

کشته شدن یکی از امرای داعش در ارتفاعات حمرین عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از امرای داعش که مسئول شماری از عملیات های تروریستی این گروه در منطقه خانقین بوده، طی عملیات نیروهای عراقی در ارتفاعات حمرین واقع در استان دیاله کشته شد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری کردی زبان باس نیوز، سازمان ضد ترور عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در عملیات نیروهای عراقی در ارتفاعات حمرین واقع در استان دیاله و غرب اربیل، که به منظور پاکسازی منطقه از بقایای داعش، صورت گرفت، یکی از امرای داعش به نام نیهاد احمد عبدالسلام کوروی از اهالی شهر جلولا کشته شده است.

طبق خبر وی مسئول امور امنیتی داعش در استان دیاله بوده و مسئولیت برنامه ریزی انجام دادن عملیات های تروریستی در استان های دیاله و کرکوک را بر عهده داشته و چندین عملیات تروریستی در خانقین، جلولا و قره تپه را انجام داده است.

در بخشی دیگر از بیانیه ذکر شده که امیر کشته شده داعش، همچنین شماری از شهروندان عراقی را در راه ارتباطی کرکوک به بغداد ربوده و پس از عملیات شناسایی سازمان ضد ترور عراق، با همکاری ائتلاف بین المللی ضد داعش، کشته شده است.

رشته‌ کوه حمرین در عراق از استان دیالی در ۶۰کیلومتری  شرق بغداد تا شهر کرکوک، کشیده شده‌ و استان های صلاح الدین و موصل را از دو استان کرکوک و دیاله جدا می کند.

این در حالی فعالیت بقایا داعش در استان های کرکوک، نینوا، دیالی و صالح الدین عراق، در حالی است که  حیدر عبادی نخست وزیر پیشین عراق در سال 2017 پایان داعش در این کشور را اعلام کرد، اما از آن زمان تا کنون بقایای داعش تبدیل به تهدید جدی علیه مناطق بسیاری در عراق شده و عملیات هایی که از سوی ارتش و نیروهای امنیتی عراق و ائتلاف جهانی ضد داعش، برای ریشه کن کردن آنان انجام شده، نتوانسته بقایای داعش را به صورت کامل نابود کند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#داعش
#ارتش عراق
#حمرین