انتشار:  دوشنبه 2 اردیبهشت 1398  ::  13:39   

سازمان اطلاعات ملی ترکیه 4 عضو PKK را در شنگال دستگیر و به ترکیه منتقل کرد

سرویس ترکیه - سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) در راستای عملیات های برون مرزی خود در منطقه شنگال واقع در اقلیم کردستان عراق چهار عضو تحت تعقیب گروه PKK را دستگیر کرده و پس از انتقال به ترکیه به شعبه مبارزه با ترور پلیس ترکیه تحویل داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، بر اساس اطلاعات به دست آمده، سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) در راستای عملیات های برون مرزی خود در منطقه شنگال واقع در اقلیم کردستان عراق چهار عضو تحت تعقیب گروه PKK را دستگیر کرده و پس از انتقال به ترکیه به شعبه مبارزه با ترور پلیس ترکیه تحویل داده است.

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع امنیتی با اشاره به انتقال این چهار عضو PKK به داخل ترکیه نوشت: «و. ک» 34 ساله، «م. ک» 21 ساله، «ا. ع» 20 ساله و «ک. ا» 16 ساله طی عملیات تشکیلات میت در منطقه شنگال دستگیر و به ترکیه منتقل شده اند. این افراد در قالب نیروهای PKK در شمال سوریه توسط نیروهای YPG آموزش های نظامی را پشت سر گذاشته اند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده «و. ک» که از سال 2010 میلادی به گروه PKK پیوسته است در عملیات های PKK در منطقه گارا و هفتنین علیه نیروهای نظامی ارتش ترکیه نقش فعالی بازی کرده و یکی از اعضای فعال PKK در شنگال به حساب می آمد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#اقلیم کردستان