سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1398  ::  09:53   

متهم شدن حزب دمکرات و اتحادیه میهنی به ایجاد اختلاف در حزب نسل نو

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر حزب نسل نو از احزاب منتقد در اقلیم کردستان، دو حزب حاکم اتحادیه میهنی (یکیتی) و حزب دمکرات ( پارتی) را متهم به ایجاد اختلاف و تفرقه در نسل نو، از طریق اجیر کردن برخی اعضای این حزب کرد.

به گزارش کردپرس، روز گذشته فراکسیون نسل نو در مجلس عراق و شورای رهبری این حزب، با انتشار اطلاعیه ای هشدار دادند در حال حاضر این حزب از جنبشی سیاسی و متفاوت، تبدیل به باندی سیاسی و انحصار طلب شده که در آن تمامی ارگان ها و نهادهای مشورتی به حاشیه رانده شده و تصمیم گیری مشترک در آن وجود ندارد و چنان با منافع خانوادگی و امور تجاری گره خورده که جدا ساختن آن  تجارت و سلطه خاندانی دشوار شده است  و آنان اقدامات لازم را برای جلوگیری از تداوم این روند و تحقق اهداف حزب انجام می دهند.

در واکنش به این اعتراض شاسوار عبدالواحد رهبر نسل نو، طی بیانیه ای اعلام کرد که به افراد معترض حزب اعتماد کرده، اما در مقطع کنونی فقط با مزایای مادی و مقام و منصب می توان همراهی واقعی یافت و افراد معترض را به صورت غیر مستقیم متهم کرده که برای کسب ثروت و مناصب بالاتر چنین اعتراضاتی را نسبت به عملکرد حزب مطرح می کنند.

وی همچنین دو حزب حاکم پارتی و یکیتی را که همواره مورد انتقاد شدید قرار داده، متهم کرده که به دلیل قوی تر شدن حزب نسل نو و در جهت دشمنی با آن، شروع به اجیر کردن برخی از اعضا و افراد حزب نسل از طریق خریدن آن ها با ثروت و مقام و منصب کرده اند.

وی ضمن تأکید بر اینکه به خط مشی خود در حزب پایبند است؛ می افزاید، برخی افراد وجود دارند که بلافاصله پس از دستیابی به مقام و منصب از اهداف اولیه خود عدول می کنند و چنین افرادی موجب تداوم حاکمیت پارتی و یکیتی بر اقلیم تا به امروز شده اند، اما انسان های اصیل با تغییر شرایط نیز محکم و پابرجا هستند.

حزب نسل نو در سال 2017 به عنوان یک حزب اپوزیسیون و منتقد جدی دولت اقلیم کردستان و مخالف احزاب حاکم، از سوی شاسوار عبدالواحد از تجار سرشناس و فعالین سیاسی برجسته اقلیم و در ادامه کمپین مخالفت با برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان تشکیل شد.

این حزب در انتخابات سال 2018 موفق به کسب 8 کرسی پارلمان کردستان و 4 کرسی مجلس عراق شد.