انتشار:  سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1398  ::  10:28   

وزیر کشور سابق ترکیه:

حمله به کمال قلیچدار اوغلو آغاز تحولاتی به مراتب منفی تر در کشور است

سرویس ترکیه - سعدالدین تانتان، وزیر کشور سابق و رئیس کنونی حزب یورت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حمله صورت گرفته به کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) گفت: حمله به کمال قلیچدار اوغلو آغاز تحولاتی به مراتب منفی تر در کشور است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، سعدالدین تانتان، وزیر کشور سابق ترکیه و رئیس کنونی حزب یورت ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حمله صورت گرفته به کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در مراسم تشییع جنازه عنوان کرد: ادبیات وزیر کشور ترکیه و رهبران ائتلاف اپوزیسیون باعث تنش های سیاسی در کشور و قطب بندی در جامعه شده است. این نوع ادبیات برای تمامیت کشورمان مناسب نیست. در واقع اصلی ترین مسئله بقای ملی در کشور، دقیقاً همین ادبیات قطب بندی است. حمله به کمال قلیچدار اوغلو آغاز تحولاتی به مراتب منفی تر در کشور است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در میان 5 میلیون پناهنده ای که از سوریه وارد ترکیه شده اند تعداد زیادی جاسوس و فتنه گر حضور دارند که در قالب پناهنده وارد کشور شده اند. کشورمان هم از دریای مدیترانه و هم از طرف دریای سیاه به محاصره در می آید. تمام گروه های تروریستی به خصوص PKK از سوی قدرت های خارجی به عنوان یک ابزار در برابر ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد. برای مبارزه واقعی با این گروه های تروریستی باید حمایت های خارجی و منابع مالی آنان را از میان برد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه