سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1398  ::  11:35   

کمال قلیچدار اوغلو:

ما سلیمان سویلو را وزیر کشور ترکیه نمی دانیم

سرویس ترکیه - کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به حمله صورت گرفته علیه وی در مراسم تشییع جنازه در آنکارا با انتقاد از وزیر کشور ترکیه عنوان کرد: ما سلیمان سویلو را وزیر کشور ترکیه نمی دانیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به حمله صورت گرفته علیه وی در مراسم تشییع جنازه در آنکارا گفت: یک اقدام سازمان یافته و برنامه ریزی شده بود. برخی تصاویر به دست ما رسیده است که برخی فتنه گرها اقدام به توزیع چماق در بین حاضران کرده اند. همه چیز را به دادستان آنکارا واگذار نکرده ایم و خود نیز تیم تحقیقات در این خصوص تشکیل داده ایم. در روز حادثه به غیر از نیروهای محافظ شخصی نیروهای امنیتی ترکیه مداخله ای نکردند.

وی در ادامه اظهارات خود با انتقاد شدید از وزیر کشور ترکیه گفت: ما او را به عنوان وزیر کشور ترکیه نمی دانیم. ما اگر لازم باشد برای تامین امنیت خودمان اقدام خواهیم کرد. روز تشییع جنازه یک ضعف امنیتی شدیدی وجود داشت، از روی عمد چنین ضعفی به وجود آمده بود یا نه هنوز مشخص نیست. در واقع این یک حمله تروریستی است، نباید آن را به عنوان یک اعتراض ساده در نظر گرفت. یک حمله برنامه ریزی شده علیه یک سیاسمدار کشور است. برای این که این را نبینند باید کور باشند.

قلیچدار اوغلو در پایان خاطرنشان کرد: در ترکیه جریان هایی وجود دارند که نمی خواهد این کشور وارد روند عادی سازی شود. این درحالی لست که ترکیه باید هر چه سریعتر به حالت عادی بازگردد. مشکلات بسیار جدی در کشور وجود دارد. در سیاست داخلی مشکلات اقتصادی وجود داشته و در سیاست های خارجی نیز مشکلات زیادی وجود دارد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه