سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 16 اردیبهشت 1398  ::  10:52   

مجلس دموکراتیک سوریه:

کسانی که در برابر سیاست های اشغالگرانه ترکیه سکوت می کنند حق انتقاد از ما را ندارند

سرویس سوریه - مجلس دموکراتیک سوریه با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به کنگره قبایل سوریه که در عین عیسی برگزار شد و با انتقادات فراوان همراه بود اعلام کرد: کسانی که در برابر سیاست های اشغالگرانه ترکیه صدایشان را درنمی آورند حق انتقاد از ما را ندارند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، مجلس دموکراتیک سوریه با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به کنگره قبایل سوریه که در عین عیسی با انتقادات فراوان همراه بود نوشت: به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه یک بار دیگر اعلام می کنیم. تمامی مردمان منطقه، در برابر سیاست های اشغالگرانه علیه منطقه به خصوص سیاست های اشغالگرانه ترکیه در بخش های گسترده جرابلس، الباب، اعزاز، عفرین و ادلب تاوان های سنگینی را پرداخت کرده اند. متاسفانه ترکیه تحت عنوان توافقنامه اقدام به اشغال این مناطق کرده است. کسانی که برای این اقدام ترکیه راه هموار کرده اند حق ندارند در مورد تمامیت ارضی سوریه و حاکمیت این کشور سخن بگویند. کسانی که در برابر اشغالگری ترکیه صدایشان را درنیاورده اند نمی توانند از ما انتقاد کنند. علاوه بر این کنگره قبایل سوریه نمی تواند به هیچ خیانت و تجزیه طلبی دامن بزند. این ادعاها از حقیقت به دور هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: مجلس دموکراتیک سوریه و ملت سوریه به خوبی می دانند که در طول بحران سوریه همواره از جلسات چاره یابی برای بحران سوریه دور نگه داشته شدیم. بخش بزرگی از سوریه می داند که ما حق شرکت در این جلسات را داریم. فداکاری هایی که در این سال ها در جنگ سوریه انجام داده ایم در تغییر مسیر بحران سوریه تاثیر مستقیم داشته است. پروژه دموکراتیک ما مشخص بوده و راه حل با این پروژه ممکن است. اگر غیر از این باشد چرا تمامی جلساتی که با محوریت سوریه برگزار می شود تماماً نا موفق بوده است؟

لازم به ذکر است، کنگره قبایل سوریه که در 3 می 2019 میلادی در عین عیسی برگزار شد مورد انتقاد شدید برخی بازیگران حاضر در سوریه به خصوص روسیه واقع شد که این جلسه را تلاش برای خرابکاری در روند مذاکرات آستانه اعلام کرده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#نیروهای کرد سوریه