سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 16 اردیبهشت 1398  ::  20:22   

پیام عبدالله اوجالان از زندان امرالی:

ارتش دموکراتیک سوریه به حساسیت های ترکیه توجه کند/ اعتصاب غذاها نباید به مرگ کشیده شود

سرویس ترکیه -  عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در پیامی که در دیدار با وکلای خود در دیدار ۲ می ۲۰۱۹ در زندان امرالی صادر کرده و امروز وکلای وی طی مصاحبه مطبوعاتی در اختیار افکار عمومی قرار داده اند با اشاره به این که ارتش دموکراتیک سوریه به حساسیت های ترکیه دقت کند خاطرنشان کرد: اعتصاب غذاها نباید به مرگ کشیده شود.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل٬ عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در پیامی که در دیدار با وکلای خود در دیدار ۲ می ۲۰۱۹ در زندان امرالی صادر کرده و امروز وکلای وی طی مصاحبه مطبوعاتی در اختیار افکار عمومی قرار داده اند با اشاره به مسئله شمال سوریه و اعتصاب غذاهای صورت گرفته عنوان کرد: روند تاریخی که از آن عبور می کنیم نیاز به یک توافق اجتماعی بسیار عمیق دارد. برای ما صلح با افتخار و سیاست دموکراتیک اساس است.

اوجالان همچنین در خصوص اعتصاب غذا های صورت گرفته تأکید کرد: با تمام احترامی که به مقاومت صورت گرفته داریم نباید این مقاومت ها به مرحله ای که همراه با مرگ باشد کشیده شود.

وکلای عبدالله اوجالان که در تاریخ 2 می 2019 در زندان تیپ F امرالی با وی دیدار کرده بودند امروز طی مصاحبه مطبوعاتی در هتل تقسیم هیل استانبول بیانیه ای را در این خصوص منتشر کرده است که این بیانیه به شکل ذیل می باشد:

اصحاب رسانه و افکار عمومی...

در تاریخ 2 می 2019 میلادی با موکل خود در زندان امرالی دیداری انجام داده ایم. این دیدار بعد از ۲۷ جولای ۲۰۱۱ میلادی در نتیجه ۸۱۰ درخواست ملاقات صورت گرفته است. این درخواست که برای ملاقات با ۴ وکیل صورت گرفته بود تنها به ۲ وکیل اجازه داده شده و تقریبا دو هفته پیش صورت گرفت. در اثنای این ملاقات اجازه نت برداری و هیچ گونه دریافت و یا دادن برگه های یادداشت به دو طرف داده نشده است و حتی به درخواست دیدار خانوادگی با عبدالله اوجالان که در ۶ می ۲۰۱۹ صورت گرفته است علی رغم اینکه عدم وجود هر گونه منع قانونی اجازه داده نشده است. بر اساس گفته های خود عبدالله اوجالان در این دیدار بولتن خبرهای روزانه ای که به اداره زندان برای تحویل دادن به وی داده می شد در اختیار ایشان قرار داده نشده و نامه نگاری با وکلای اوجالان با مانع روبه رو شده است. عبدالله اوجالان علی رغم امکانات محدود خود در زندان و حصر مطلقی که علیه ایشان اعمال شده است بر سر مواضع صلح طلبانه خود با اصرار فراوان مانده و برای تحویل حقوق قانونی وی مسئولین را به مسئولیت پذیری و افکار عمومی را به هوشیاری دعوت کرده است.

دیدار 2 می 2019 نزدیک به 1 ساعت بوده است. عبدالله اوجالان در آن دیدار برگه هایی را قصد داشت به ما تحویل بدهد که از سوی مدیریت زندان با مخالفت روبه رو شده و برگه اوجالان آخر هفته به دست ما رسیده است. این برگه که برای افکار عمومی نوشته شده است طبق بیانات مستقیم موکل ما به این شکل است:

«به افکار عمومی اعلام می کنم:

روند تاریخی که از آن عبور می کنیم نیاز به یک توافق اجتماعی بسیار عمیق دارد. در حل و فصل مسائل باید از هر گونه فرهنگ قطب بندی و درگیری دوری کرده و به یک روش مذاکرات دموکراتیک به شدت نیاز وجود دارد. مسائل ترکیه و حتی منطقه با روش های خشونت فیزیکی به خصوص جنگ قابل حل نبوده و با قدرت نرم یعنی قدرت عقلانی، سیاسی و فرهنگی امکان پذیر خواهد بود.

باور دارم که مسائل سوریه به وسیله نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه با دوری گزیدن از فرهنگ جنگ در چارچوب تمامیت سوریه و تحت تضامین قانون اساسی مورد حل و فصل قرار خواهد گرفت و در این راستا چشم انداز دموکراسی محلی باید به منظور رسیدن به حل و فصل نهایی هدف گذاری شود. در این چارچوب باید به حساسیت های ترکیه نیز دقت کرده و هوشیار عمل کرد.

با تمام احترامی که به مقاومت صورت گرفته داریم نباید این مقاومت ها به مرحله ای که همراه با مرگ باشد و یا آسیب های جدی جسمانی وارد کند کشیده شود. برای ما سلامت جسمانی، عقلی و روحی آنان از هر چیزی مهم تر است. علاوه بر این چنین تصور می کنم که بهترین رفتار در صورت پیشرفت عقلی و روحی امکان پذیر خواهد بود.

رفتاری که در امرالی وجود دارد؛ بر اساس تفکری است که در سال 2013 میلادی اعلام کرده ایم. در طول سال ها این تفکر را عمیق تر و شفاف تر کرده و بر تداوم آن مصمم هستیم. برای ما صلح با افتخار و سیاست دموکراتیک اساس حل و فصل مسائل است. با احترام فراوان به کسانی که نگران ما بوده اند یک تشکر عالی به آنان بدهکاریم.»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک