سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1398  ::  11:39   

ارتش سوریه در راه پیشروی به سمت ادلب و حما

سرویس سوریه - نیروهای ارتش سوریه با پیشروی به سمت ادلب و حما توانسته اند برخی مناطق استراتژیک را از کنترل نیروهای نظامی تحت حمایت ترکیه خارج کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، نیروهای ارتش سوریه با پیشروی به سمت ادلب و حما توانسته اند برخی مناطق استراتژیک را از کنترل نیروهای نظامی تحت حمایت ترکیه خارج کنند.

همزمان با بمباران مواضع گروه تروریستی تحریر الشام در ادلب توسط جنگنده های ارتش سوریه نیروهای زمینی این کشور نیز توانسته اند تپه استراتژیک عثمان در حما به همراه روستاهای البنی و جانابیرا را از تصرف گروه های رادیکال درآورند.

این درحالی است که دیده بان حقوق بشر سوریه در خبری ضمن تأیید کنترل روستای البنی به وسیله نیروهای ارتش سوریه وضعیت تپه عثمان را هنوز نامعلوم خوانده و عنوان کرده است که پیشروی ارتش سوریه به این منطقه ادامه دارد.

همچنین دیده بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن 20 تن در درگیری های روز دوشنبه میان نیروهای ارتش سوریه با گروه های نظامی در ولایت حما خبر داده است.

ناجی مصطفی، فرمانده جبهه آزادی ملی سوریه تحت حمایت ترکیه در گفتگو با خبرگزاری رویترز عنوان کرد: حملات هوایی و حملات توپخانه ای دولت مرکزی سوریه به منطقه افزایش پیدا کرده است و در آخرین حملات دولت مرکزی سعی در کنترل دو آزادراه بزرگ ادلب به حما را داشته است.

علاوه بر این خبرگزاری هاوارنیوز نیز از اعزام تجهیزات و نیروهای گسترده ارتش سوریه به سمت ادلب و احتمال درگیری با هیئت تحریر الشام در روزهای آینده در این منطقه خبر داده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه