سرویس سوریه
انتشار:  چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398  ::  14:35   

دبیر کل حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه:

هدف ترکیه از دیوار کشی به دور عفرین قطع ارتباط میان عفرین و حلب است

سرویس سوریه - دبیر کل حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (Yekitî) در گفتگو با خبرگزاری هاوار نیوز طی اظهاراتی با اشاره به اقدام ترکیه در دیوار کشی به دور عفرین عنوان کرد: ترکیه با تاسیس دیوار به دور عفرین درصدد قطع ارتباط عفرین با حلب است.

به گزارش کردپرس، محی الدین شیخ علی، دبیر کل حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (Yekitî) در گفتگو با خبرگزاری هاوار نیوز طی اظهاراتی با اشاره به اقدام ترکیه در دیوار کشی به دور عفرین عنوان کرد: ترکیه با تاسیس دیوار به دور عفرین درصدد قطع ارتباط عفرین با حلب است. در یک سال گذشته که عفرین به اشغال درآمده است در سیاست های دولت ترکیه هیچ تغییری به وجود نیامده است. در واقع از میان برداشتن هویت کردی در عفرین، تغییر در بافت دموگرافی عفرین، و انتشار این پیام به مردم کرد شهبا که ترکیه از عفرین خارج نخواهد شد از هدف های در دست پیگیری ترکیه در عفرین است. ولی حقیقت این است که ترکیه در نهایت از عفرین خارج شده و به مرزهای خود بازخواهد کشت.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اشغال عفرین از لحاظ حقوقی و اخلاقی برای ترکیه یک شکست بود. در 8 سال بحران سوریه، ترکیه دائما در حال ایفای نقش منفی در این بحران است. تمام جریان های سیاسی و احزاب به خصوص احزاب کرد سوریه باید در برابر اشغال عفرین توسط ترکیه مبارزه کنند. تا زمانی که عفرین تحت اشغال دولت ترکیه است حل و فصل بحران سوریه امکان پذیر نخواهد بود. با خروج ترکیه می توان از ایجاد یک راه حل برای بحران سوریه سخن گفت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#عفرین