سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1398  ::  09:27   

رجب طیب اردوغان:

نیروهای مسلح ترکیه در کوتاه ترین زمان منبج و شرق فرات را پاکسازی خواهند کرد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در دانشگاه دفاع ملی ترکیه سخنرانی می کرد با اشاره به عملیات احتمالی نیروهای مسلح ترکیه در شمال و شرق سوریه گفت: در کوتاه ترین زمان منبج و شرق فرات را نیروهای مسلح ترکیه پاکسازی خواهند کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در دانشگاه دفاع ملی ترکیه سخنرانی می کرد با اشاره به نیروهای مسلح ترکیه گفت: شما از عملیات سپر فرات تا شاخه زیتون در سوریه، از ادلب تا شمال عراق پیروزی هایی را به ثبت رسانده اید که تمام جهان با حیرت به آنها نگاه کردند. اکنون نیز در کوتاه ترین زمان، منبج و شرق فرات را شما؛ نیروهای مسلح ترکیه پاکسازی خواهید کرد. قندیل و شنگال را شما بر سر گروه های تجزیه طلب ویران خواهید کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: با استفاده از گروه های تروریستی تلاش می کنند تا کشورمان را محاصره کرده، و حق استفاده از زمین، دریا و آسمانمان را از ما بگیرند. در برابر تمامی این اقدامات بزرگترین قدرت ما ارتش قهرمان ما است. در 35 سال اخیر این ارتش ترکیه بود که عرصه را برای گروه های تروریستی تنگ کرده است. ما به اقدام آهنین در برابر دست درازی به یک وجب از مرزهایمان و اقدام علیه کشورمان از آن سوی مرزهایمان ادامه خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#منبج
#اردوغان