سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1398  ::  09:48   

حمله موشکی به پایگاه هوایی حمیمیم روسیه در سوریه

سرویس سوریه - شب گذشته یک حمله موشکی به پایگاه هوایی حمیمیم روسیه در سوریه صورت گرفته است که در این حمله 12 موشک به وسیله سیستم های راکت انداز چندگانه به این پایگاه حساس نظامی در سوریه شلیک شده است.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی، شب گذشته یک حمله موشکی به پایگاه هوایی حمیمیم روسیه در سوریه صورت گرفته است که در این حمله 12 موشک به وسیله سیستم های راکت انداز چندگانه به این پایگاه حساس نظامی در سوریه شلیک شده است.

ژنرال ویکتور کوپچیشین رئیس مرکز هماهنگی روسیه در سوریه با تأیید این حمله عنوان کرد: 12 موشک به این پایگاه پرتاپ شده است که این حملات از مناطق جبل بوتما و ارد باب که مناطق کاهش تنش در ادلب نیز به حساب می آیند صورت گرفته است. در سایه حضور پدافند ضد هوایی و سیستم های دفاع موشکی در این پایگاه تمامی موشک های شلیک شده در هوا منهدم شده و خسارتی به این پایگاه هوایی وارد نشده است.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده از وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه نیز در حمله موشکی به این پایگاه نظامی روسی 39 موشک به آن پرتاپ شده بود که در پی این حملات موقعیت جغرافیایی آن در ادلب شناسایی و آن مناطق از سوی جنگنده های روسی و توپخانه ارتش سوریه بمباران شده بود.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با اشاره به این حملات گفت: گروه تروریستی تحریر الشام از مناطق تحت کنترل خود به مواضع ارتش سوریه و همچنین مناطق مسکونی حملاتی انجام می دهند. در این اواخر حمله به پایگاه های هوایی روسیه نیز افزایش پیدا کرده است. باید ریشه شبه نظامیان در ادلب خشکانده شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه