سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  جمعه 20 اردیبهشت 1398  ::  19:26   

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه:

هنوز با ترکیه در خصوص تاسیس منطقه امن در شمال سوریه به توافق کامل نرسیده ایم

سرویس سوریه - جیمز جفری، نماینده ویژه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه طی اظهاراتی با اشاره به مسئله تاسیس منطقه امن در شمال سوریه در مرزهای ترکیه – سوریه گفت: در خصوص تاسیس منطقه امن هنوز توافق به دست نیامده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، جیمز جفری، نماینده ویژه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه طی اظهاراتی با اشاره به مسئله تاسیس منطقه امن در شمال سوریه در مرزهای ترکیه – سوریه گفت: در خصوص تاسیس منطقه امن هنوز توافق به دست نیامده است. منطقه امن در طول مرزهای ترکیه – سوریه از منطقه شرق فرات خواهد بود. در خصوص عمق این منطقه هنوز اتفاق نظر و توافقی حاصل نشده است. ما و ترکیه در این خصوص مذاکره می کنیم. ترکیه مواضع خود در این خصوص را اعلام کرده است. در حال حاضر در خصوص این که امنیت منطقه را چگونه تأمین خواهیم کرد و در خصوص موجودیت ترکیه و آمریکا در این منطقه گفتگو می کنیم. در این خصوص مذاکره هایی انجام می دهیم. پیشرفت های بسیار خوبی داشته ایم. قصد انجام بیش از این ها را داریم. در تلاش هستیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن به یک توافق جامع دست پیدا کنیم.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به پیام عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK به ارتش دموکراتیک سوریه نیز خاطرنشان کرد: در این خصوص و سوالات پیرامون این را باید از کسانی بپرسید که وضعیت ترکیه و عبدالله اوجالان را بهتر از من می دانند. باید اعلام کنم که با عبدالله اوجالان و افراد نزدیک به وی هیچ هماهنگی ندارم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#نیروهای کرد سوریه