سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 21 اردیبهشت 1398  ::  08:42   

نگرانی وزیر دفاع ترکیه از پیشروی ارتش سوریه به سمت ادلب؛

سوریه به تحرکات نظامی در جنوب ادلب پایان دهد

سرویس ترکیه - در پی پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سمت ادلب از جنوب این استان استراتژیک؛ حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه که به استان مرزی ختای سفر کرده است در اظهاراتی عنوان کرد: سوریه به تحرکات نظامی در جنوب ادلب پایان دهد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، در پی پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سمت ادلب از جنوب این استان استراتژیک؛ حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به همراه فرماندهان نظامی ارتش ترکیه به استان مرزی ختای ترکیه سفر کرده و در جلسه ای با فرماندهان نظامی به بررسی آخرین تحولات ادلب پرداخته اند.

آکار در این جلسه با اشاره به وضعیت ادلب گفت: دولت مرکزی سوریه در مغایرت با توافقات به دست آمده در نشست های آستانه در حال تلاش برای کنترل مناطق جنوب ادلب است. تحولات در ادلب رفته رفته ابعاد انسانی در این شهر را افزایش داده و در حال تبدیل به یک فلاکت جدید در سوریه است.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه برای تداوم و محافظت از آتش بس هر تلاشی را انجام خواهند داد تصریح کرد: دولت مرکزی سوریه باید به تحرکات نظامی خود در جنوب ادلب پایان داده و به مرزهای تعیین شده در مذاکرات آستانه بازگردد. از روسیه نیز می خواهیم در این خصوص تدابیر تاثیر گذار و قاطعانه ای اتخاذ کند. ترکیه و روسیه با آگاهی به مسئولیت هایی که در خصوص امنیت انسان های معصوم منطقه و آرامش این مناطق دارند به هر گونه تلاش در راستای عمل به توافقات صورت گرفته ادامه خواهند داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه