سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  شنبه 21 اردیبهشت 1398  ::  14:26   

نشریه کانتر پانچ:

تعریف و تمجید غربی ها از کُردها با عمل آنها همخوانی ندارد

سرویس جهان- نشریه کانترپانچ می نویسد غرب در سال 2017 از کردهای عراق به خاطر نبرد با داعش تعریف و تمجید کرد اما در مسئله رفراندوم از حمایت از کردها خودداری کرد.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در سال 2017 و در جریان ورود نیروهای عراقی به کرکوک و بیرون رانده شدن نیروهای کرد در واکنش به برگزاری رفراندوم استقلال در اقلیم کردستان و مناطق مورد مناقشه عراق گفت: آمریکا از هیچ کدام از طرفین طرفداری نمی کند. آمریکا و کشورهای اروپایی از قصد کردها برای برگزاری رفراندوم حمایت نکردند و نسبت به پیامدهای آن هشدار دادند.

نشریه کانترپانچ آمریکا در مقاله ای درباره وضعیت خاورمیانه و احتمال خروج نیروهای آمریکا از عراق و سوریه، به بحث همکاری متقابل آمریکا و کردها پرداخته و نوشته است غرب و بویژه آمریکا و کشورهای اروپایی از کردها به خاطر مبارزه با داعش تعریف و تمجید بسیار کردند اما در عمل حمایتی از آنها نکردند.

این نشریه نوشت: دموکراسی غرب و آمریکا که تا زمان ورود نیروهای عراقی به کرکوک از کردها تعریف و تمجید می کردند در مقابل بیرون رانده شدن کردها هیچ کاری نکردند و کردها این اقدام غرب را خیانت به خود توصیف کردند.

آنگوس کینگ، سناتور آمریکایی نیز در مصاحبه با مجله فارن پالسی گفته است این احتمال وجود دارد که نیروهای آمریکا از سوریه خارج شوند و نیروهای کرد را رها کنند که در این صورت ممکن است هدف حمله نظامی ترکیه قرار گیرند.

وی اشاره کرد که آمریکا به دنبال راهی برای نجات کردها و در عین حال رفع نگرانی ترکیه است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#آمریکا
#کردها
#اروپا
#داعش