سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 22 اردیبهشت 1398  ::  10:30   

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد؛

برگزاری کنگره ملی «اربعین در آینه شعر اقوام ایرانی» در ایلام

سرویس ایلام - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نشست اتاق فکر این جشنواره از برگزاری کنگره ملی «اربعین در آینه شعر اقوام ایرانی» در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عمران خودآموز گفت: بعد از برگزاری هفت دوره جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی، با توجه به ظرفیت‌های موجود، تردد زوار اربعین حسینی از مرز مهران و با موافقت بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع)، امسال اولین کنگره ملی شعر اربعین حسینی در ایلام برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اربعین یک ظرفیت بزرگ و فرصت مغتنم در راستای تقویت شعائر دینی و فرهنگی و ترویج فرهنگ حسینی با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم شعر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اعلام کرد: معرفی ابعاد گوناگون حماسه اربعین حسینی، تبلیغ و تعمیق و ترویج سیره امام حسین (ع) و ترویج فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره حضرت سیدالشهدا (ع)، تجلی همگرایی اقوام در پرتو اربعین حسینی و تقدیر از سرایندگان آثار شعر عاشورایی از اهداف برگزاری این کنگره ملی به میزبانی استان ایلام است.

خودآموز، محورهای برگزاری این کنگره ملی شعر را اربعین حسینی و حماسه عاشورا عنوان کرد و گفت: در بخش ویژه این کنگره از شاعران و پدیدآورندگان آثار مکتوب با موضوع شعر عاشورایی نیز بعد از بررسی‌های لازم توسط هیئت‌داوران تجلیل می‌شود.

وی بابیان اینکه فراخوان کنگره اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی به‌زودی نهایی، چاپ و توزیع می‌شود، گفت: آخرین‌مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این کنگره ملی پایان مردادماه سال جاری خواهد بود و مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نیز دهه اول مهرماه ٩٨ برگزار می‌شود.