سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 22 اردیبهشت 1398  ::  12:46   

سناتور آمریکایی:

برگزاری رفراندوم استقلال به ضرر کُردها تمام شد

سرویس جهان- تامی داک ورث تاکید کرد برگزاری رفراندوم استقلال در اقلیم کردستان به ضرر کردها تمام شد و آنها نمی بایست این اقدام را انجام  می دادند.

 

به گزارش کردپرس، تامی داک ورث، سناتور آمریکایی که پس از سفر چند روزه به اقلیم کردستان، در اندیشکده مرکز تحقیقات و مطالعات استراتژیک آمریکا سخنرانی کرد یکی از اقدام اخیر کردهای عراق را که وی آن را نسنجیده توصیف کرد، برگزاری رفراندوم استقلال در سال 2017 دانست.

وی در سخنرانی خود تاکید کرد که کردهای عراق با برگزاری رفراندوم استقلال به خودشان ضرر زدند و این اقدام اصلا به نفع آنها تمام نشد.

سناتور داک ورث افزود: البته باید اشاره کرد که این اقدام وحدت را در میان کردهای عراق بیشتر کرد اما اصلا به نفع کردها تمام نشد.

وی از این که دولت آمریکا از برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان حمایت نکرده پشتیبانی کرد.

این سناتور آمریکایی وضعیت اقلیم کردستان عراق را در مقایسه با سایر مناطق عراق خوب توصیف کرد و گفت وقتی به اقلیم کردستان سفر می کنید احساس می کنید که با سایر مناطق عراق متفاوت است.

داک ورث از دولت دونالد ترامپ خواست از حکومت اقلیم کردستان حمایت بیشتری به عمل بیاورد زیرا وی بر این باور است رویکرد اقلیم کردستان نسبت به آمریکا در مقایسه با رویکرد دولت مرکزی عراق خوشایندتر است.

سناتور آمریکایی یکی از معضلات موجود در عراق و اقلیم کردستان را خطر فرقه گرایی توصیف کرد.

داک ورث نیروهای کرد سوریه را نیز به سبب کنترل نزدیک به یک چهارم خاک سوریه در جنگ با داعش ستود و گفت آنها کار بزرگی کرده اند.

وی از دولت دونالد ترامپ خواست نیروهای آمریکا را از سوریه خارج نکند و همچنان در کنار کردها بماند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کردها
#رفراندوم
#آمریکا